12 Eylül 2009 Cumartesi

"sucuklu yumurta"


  • Aslında hep böyle oluyor. Önce bir felakete hazırlıksız yakalanıyor. Sonra da hazırlığın dozu abartılıyor ama bu sefer felakete konu olan meteorolojik faaliyet gerçekleşmiyor. Bu karda da da böyle yağmurda da. Buradan iki sonuç çıkartabiliriz ya Mikail süpriz seviyor veyahut AKP hükümetini sevmiyor ki, hazırlıksız yakalanıp beceriksizliklerini cümle alem görsün istiyor.
  • Bence evlere paket kahvaltı hizmeti piyasanının büyük nişlerinden biri. Yani böyle sıcak omlet getirmesinler belki ama en azından şöyle süper bir kahvaltı tabağı getirseleri 15 dakikada ne güzel olurdu değil mi?
  • Bu sahte BBG evine inanın çok güldüm. Meşhur olmak için kimbilir kimler nasıl kandırılıyor. Ama bazıları da belli ki kandırılmaya dünden razılar. Sonuçta reklamın iyisi kötüsü yok.
  • Master Card'ın okula yeni başlayan 3 ufaklığı konu ettiği reklam süper, öyle ki kırtasiye alışverişi hissiyatım bu sebeple yine nüksediyor.
  • Oray Eğin uzun süredir saldıracağı mecra bulmadığı için, son zamanlarda Haşmet Baboğlu'na sarmış durumda. Aslında hadise süper karaktersiz insan Ahmet Hakan'ın twitter'da yazıklarının gazetele konu olmasına sinir olup, ben buraları bırakıcam demesi ile oldu. Tabii işte asıl hadise ayy nolur gitme ısrarları ile yapay egosunu şişirmek. Ayşe Özyılmazel de alemlerde Haşmet Baboğlu'nun tercümanı olduğundan olan biteni belli ki H. Babaoğlu'na aktarıyor ve H. Babaoğlu da "hay twitter'ınız batsın" başlığı ile bu ziyan insanlara cevap veriyor. Tabi Oray Eğin altta kalır mı, o da domates güzeli hitabıyla H. Babaoğlu'na bir yazı yazıyor.
  • Yazılara bakarsanız seviye epeyce düşmeye meyilli. Yarın da Yiğit Karaahmet olaya karışırsa seviye istediği düzeye de erişmiş olur. Ayşe Özyılmazel de yine twitter'dan haksız ve kin dolu olduğunu söylüyor ama fakat ve lakin biri de Oray Eğin'e tam bir gerzek ve tam bir looser deyince; öyle demenizi istemem benim sözüm yazıya, insanlara değil diye de tepki veriyor. Gerçekten hadise bu kadar vahim. Kimse kimseyi sonuna kadar savunmuyor. Kimse ikiyüzlü olmaktan sıyrılamıyor.
  • Durum vaziyetler budur. Ben tabi dedikodusever bir bünye olarak izleyip sayısız çıkarım yapıyorum, güzel de oluyor. Ama yine de söylemeliyim A. Hakan şurda ismi geçen isimlerin arasında en en nefret ettiğim kişidir.
  • Twitter ve medya üzerine güzel bir yazı için de bizibozmaz'a göz atmanızı önerir, paket kahvaltı servisi olmadığı için de kahvaltı hazırlığı faaliyetlerime geçiş yaparım.
ps. Hıncal Uluç da, hem Oray Eğin tayfası hem de ayşe Özyılmazel tayfası ile oturup takıldığı için nasıl bir şahıs kişidir analizini de psikolog-terapistçilerine bırakıyorum.

ps.2. Başlık şarkısı Bilgi'nin önerisi, açlık durumuzu ifade eder herhalde diye düşünüyorum.

2 yorum:

farawaysoclose dedi ki...

günaydın :)
dün ezcaneden aldığım birşeyin poşetinde visine'nin yeni göz damlasının reklamı vardı, denedin mi hiç ?
http://www.yorgungoz.com/visine.php

malumafatrus dedi ki...

denemedim ama en kısa zamanda onu da eczaneden alırım. Misyon olarak her yeni göz ürününü denemek zorunda hissediyorum kendimi zira:)