9 Eylül 2009 Çarşamba

"sadece gitmiş olmak istedi"


  • Tarih 09/09/09 fevkalade orjinal bir günden sesleniyorum size pek muhterem okur. Ama şimdiden söylemeliyim, yazacaklarım aynı orjinallikte olmayacak.
  • Hava pek fena. Yazın bitmesinin duygusal etkisinin yanında, insanların işlerine giderken sular altında kalması, evlerinin darmadağın olması, hayati tehlike atlatmaları falan pek fena şeyler. Ama yani İstanbul burası, 20 yıl sonra da pek değişeceğini sanmıyorum. Bunu genç subaylar gelecek için pek karamsar başlığıyla da haber yapabiliriz.
  • Bu büyük şehirde yaşamakla beraber, büyük şehirde çocuğunu biçare olarak bırakmışların çilesine örnek olarak da, sabahın 6.20’sinde beni arayıp hava çok kötü çizme giy git diyen annemi göstermek istiyorum. (Tabii o saat itibariyle, anne ne çizmesi ya, benim tüm çizmelerim yatağımın altında demedim, olur yaparız ederiz dedim ki, rahat rahat uyusun)
  • Doğan grubunun aldığı rekor vergi cezası hükümetin, “kızım sana söylüyorum, gelinim sen anla ( veyahut tam tersi)” mesajının ne kadar net olduğunu herkese anlatmıştır diye düşünüyorum. Ertuğrul Özkök’ten sonra Aydın Doğan da hacca giderse belki ilişkileri tekrar gözden geçirirler diye düşünüyorum.
  • Bizim de eski bir yöneticimiz orada büyük patrongil tayfasında çalışıyordu, inşallah bu sebeplerden canı da sıkılmaz diye kendi kendime, aklıma gereksiz şeyler getiriyorum.
  • İş demişken, iş ortamlarında dedikodu maili atmaya fena halde korkuyorum. Çünkü tecrübeyle sabit olarak to kısmına hakkında konuşacağım kişiyi bir güzel yazıyorum. Ama az biraz şuursuz olduğumu bildiğim için de göndermeden önce bir kez daha düşünüyorum. Zaten iş aleminde iş dışında mailleşme olmaması herkes için en sağlıklısı.
  • Ben Ahmet Hakan’ı hiç ama hiç sevmediğimi daha önce dile getirmiş miydim acaba? Kendisini bolca, arada sırada da Kanyon’da görür ve o mavi gözlerin antipatikliğini birebir yansıttığını düşünürüm. Medya dünyası kendisine neden bu kadar kucak açmış onu da anlayamıyorum. Eskiden Mansur Forutan ile iyi diye üzülürdüm şimdi bakıyorum iyi olmadığı tek kişi Haşmet Babaoğlu sanki.
  • Mansur Forutan derken Bizibozmaz’dan da çok çabuk sıkıldı sanki diyesim geliyor. Sıkılsın tabii, hayat kendi hayatı, ama ben yine de günüm neşelensin diye onun yazılarına sarılma ihtiyacı duyuyorum, onu bağlamaz ama yine de istek şarkı kıvamında bunları da düşünür diye umut ediyorum. Cümle süper devrik ve uzun oldu, tekrar bir kontrol edersem kendimi daha iyi ifade edebileceğime inanıyorum.
  • Gmail’de arka plan olarak meteorolojiyi seçtim, havayı e-mail atmosferinde takip ediyorum ki, benim olup olabilecek teknolojikliğim sadece bu kadar. Ama yine de dün akşam şıpır şıpır yağmur başlayınca, ekranın güncellenmesi ve ekranda yağmur damlaları gözükmesine şaşırdığımı itiraf etmeliyim.
  • Teknolojik tedarikçilerimden pekcan sayesinde last fm ile fizy arası bir müzik sitesi keşfettim. Bu sebeple şimdilik yazımıza ara veriyor, kendisini edit fırınına veriyoruz.

edited by kusburnu.

ps.1. Başlık şarkısı Toz Bulutu ile Ayyuka

ps.2. Fotonun kaynağı olan sanatçı bizibozmaz sayesinde keşfedildi, fotoğraf da 9'a benzediği için seçildi.

Hiç yorum yok: