17 Eylül 2009 Perşembe

"maskeler yalnız şarkılarda düşüyor"


Bugün kusburnu’nun doğumgünü,

Aynı zamanda Bandırma’nın kurtuluşu,

Ama tahmin ettiğim üzere daha sonra bugünü Türk Polisi’nin kepazelik günlerinden biri diye tarihe not düşecekler.

Eskiden de böyleydi de benim bilincim mi kapalıydı, yoksa yeni yeni mi gözümüze sokmaya başladılar bilmiyorum ama fevkalade şekilde uyutuluyoruz sayın okur. Bir çoçuk, bir katil, İstanbul’da, merkezde öyle Silivri veyahut polenezköy’de bile değil Bahçelievler’de 197 gün saklanıyor.

197 günde bizi oyalamak için kırmızı bültenler çıkarılıyor, Rusya’da abisi yakalanıyor, gemilere bindiriliyor, herkes bu çocuğu biryerlerde görüyor.

Ama sonra ne ironiktir ki, sonra bu Taliban kılığına bürünmüş çocuk E5 kenarında avukatına teslim oluyor. Kendisi bugüne kadar kimbilir hangi şartlarda yaşadı diye üzülelim diye de teslim olduğu vakit çok aç olduğu belirtiliyor.

Bayram tatiline girecek medya için en güzel gündem. Artık türlü türlü senaryo ile ruhumuzu ve aklımızı biraz daha sarsmak için yeterli nedenleri var. İnşallah en kısa zamanda gün gelir ve bu çember daraltma operasyonunu, polisin büyük başarısı kitap olur da epeyce güleriz.

Şimdi benim asıl merak ettiğim Süreyya Karabulut’un istediği para verilecek mi verilmeyecek mi? Yoksa artık 3.000.000 euro’nun sahibi Türk Polisi mi olacak?

ps. Senin doğumgünün herşeye rağmen kutlu olsun değerli kusburnu.

ps.2. doğumgününde çalışma diye de yazıyı edit ettirmedim:)

ps.3. Başlık şarkısı Feridun Düzağaç- Paranoya

2 yorum:

kusburnu dedi ki...

sağol canım arkadaşım.. sayende süper şahane bir doğumgünüm oldu.. mod durumumu açıklıyorum: kurtarır :) ne de olsa bugün cuma!

Fery... dedi ki...

mutlu yıllar kuşburnu :))