19 Temmuz 2009 Pazar

"hayattan caliyorum"


Umut Sarıkaya'nın daha önce de birkaç yazısını el emeği göz nuru ile kopyalamıştım. Açıkcası yazın tamamını kopyalamadığım için telif haklarına karşın bir yamuk yapmadığımı düşünüyorum. Bu yazıların internet ortamında yer almamasını mantıklı buluyorum ama bari kitabı yayınlansın da arşivci okur huzura ersin istiyorum. Bu yazıları kendim için yazıyorum ama google analytics sayesinde hangi yazısı ne kadar aranıyor taranıyor bunu da keşfediyorum. (Gerekli gördüğü durumda bu gizli bilgileri kendisi ile paylaşabilirim.) Ama görünen köy de kılavuz istemez şunu da belirtmeliyim, Can Erik benim gibi birçok kişi tarafından çok beğenilip, google'da pek çok kez arandı.


BIRAKIN SEVİYORUM

....
İnsan olarak şu dünyada yaptığımız tek şey bir şeylerin veya birilerinin yanında belli bir süre bulunmak ya da bulunmamak. Başka bir şey değil. Aslında hiçbir şeyi, hiç kimseyi etkileyemediğimiz gerçeğini nedense bir türlü kabul edemiyoruz. Hayat boyunca yaptığımız her şeyi anlamlandırmaya çalışıyoruz. Aslında sadece olması gereken oluyor, bize doğru ya da yanlış gelmesi olmayacak anlamına gelmiyor ne yazık ki.

...

İnsanlar hiçbir zaman mutlak bir duyguyu sonuna kadar yaşayamazlar. Yani çok aşık biri sevgilisini aldatabilir, ya da ayrıldığı için çok mutsuz biri bir arkadaşının anlattığı bir şeye çok gülebilir. Buna şaşırmamak gerekir. Hissedilen duygular anlıktır, güne yayılmaz. Yayılsa zaten hayat çekilmez.

UMUT SARIKAYA
Benim de Anlatacaklarım Var- UYKUSUZ

ps.1. Bu haftaki G-8 zirvesi ve Turkcell Müşteri Hizmetleri karikatürlerinden hala haberdar olmayanlara bir an evvel Uykusuz alması şiddetle tavsiye edilir.

ps.2. Başlık şarkısı yine KUmsalda'dan.

Hiç yorum yok: