15 Haziran 2009 Pazartesi

"Yazılmış yazımın yarısı sende"


Daha önce birçok platformda dile getirmiştim; insanın kişiliği ile ismi arasında bir bağ olduğuna inanırım. Sabit fikirli olduğum da, "ismi mi değiştirince karakterim mi değişecek peki mi sorusunu" ise kulak ardı eder, tüm tersliğimin ismimin manasından geldiğine inanırım. Bugün şirketteki yöneticilerden biri ile ismimin anlam ve mahiyeti üzerine kısa bir muhabbet edince, adımın ezbere saydığım anlamının yanı sıra başka bir manası daha olabileceğini öğrendim. Hemen sözlüğe sordum, nedir ne değildir diye. Bugüne kadar bu srogulamaya girmediğim için kendime kızdım ama dakika bir gol bir haftanın başından yeni şeyler öğrendim diye de sevindim. Derin sorgulamalarım arasında sözlükte ice tea şeftali adlı yazarın yazdığı entry'ye denk geldim. Gerçek söylüyorum, ilk anda "kim yazabilir ki beni bu kadar iyi tanıyan?" diye düşündüm. Sonra yazarın nickine baktım, hani olur da tanıyorumdur diye, bir alaka, iletişim oluşturamadım. Eğer söz konusu yazı başlığı Aslan burcu olsaydı, "" a beni anlamışlar aynı" tepkisini vermek çok kolaydı ama isimden böyle bir karakter tahlili fazla derindi.

Anladım ki, benim bana çok benzeyen bir adaşım vardı.

Öyle bir benzerlik ki bu, ortaokulda karşı takımda oynayan aynı forma numaralarına ve aynı kaş yarasına sahip olduğum adaştan bile daha çok benziyorduk birbirimize. Tanımıyordum kendisini ama ice tea şeftali sayesinde haberdar olmuştum işte:)

Burdan bu hayali adaşıma selam, ismimi sorgulamama sebep olan kişiye de vizyonuma kattıklarından ötürü burdan teşekkür ederim. (işin komik kısmı söz konusu olan iki kişi de yazıdan bihaber olacak çok büyük ihtimal ama sanal alemde böyle sanal dileklerin olması da normal bişey)

"nedendir bilinmez isminde yumusak ge var mı sorusunu hic sevmezler.sevdikleri icin yapmayacakları yoktur,gözleri karadır.nadir görülen ama cok sağlam inatları vardır.bi şey mantıklarına ters düşmüşse irdelemeden duramazlar.arkadaslıklarında secici gecirgen davranır herkesi kolay arkadas kabullenmezler.dostluklarında yamuk yapılmadıgı sürece hic sorun cıkarmazlar.takdir edenleri,örnek alanları coktur,yeri geldiginde cok iyi sımarmayı da bilirler.en guzel kiz isimlerinden birine sahiptirler.kalabalığı sevmedikleri icin haftasonu dısarı cıkmayı pek istemezler.sinirlendiklerinde belli etmemeye calısırlar ama içlerinde fırtınalar koptugunu bi şekilde anlarsınız o kadarını saklamayı beceremezler.konusmaktan cok dinlemeden yanadırlar,uzun cümle kurmayı tercih etmezler.hisleri kuvvetlidir ve bazen ne yapsanız kandırmazsınız ama bazen de cocuktan daha saf olurlar her söylediginize inandırabilirsiniz.bi sarkıya takıldıkları zaman psikopatmışçasına tüketene kadar dinlerler.hafızaları kuvvetlidir,olmadık zamanda olmadık olaylarla karsınıza cıkıp sizi güç durumda bırakabilirler.kendilerini cok rahat ifade edemezler,dünyanın merkezini kendileri olarak bilirler..supergirlü reamonn onlar için söylemiş sanarlar."

ps. Sürekli soyadım ile uğraşmak zorunda kaldığımdan yumuşak ge ile bir alıp veremediğim yoktur.

Ps.2. Fotoğraf Meral Erdoğan'dan.

ps.3. Şarkı Sessiz Sessiz ile Bora Meriç.

Hiç yorum yok: