7 Haziran 2009 Pazar

"öncelik hakkını yanlış kullanıyorsun"Bir Fenerbahçeli olarak bu sezon ligde fazlasıyla konuk seyirci gibi olduğumuzdan mütevellit giden şampiyonluk için ah'lar vah'lar etmedim. Beşiktaş'ın şampiyonluğu kutlu ve mutlu olsun. Gönlüm Sivas'tan yana olsa da Dikilitaş'da oturmaktan ötürü ister istemez bir Beşiktaş sempatisi oluşan bünyem ligin sonucuna üzülmedi. Beşiktaş'ın şampiyonluğunu tebrik ederken, aylar öncesinde "bakın görün böyle olacak" diyen Mansur'un yazısını da tekrar bilginize sunmak kendisini bu öngörüsünden ötürü tebrik etmek istedim. ( Bu fikriyata benim gibi kapılıp, hissiyatlarını sözlükte söze döken "useful"'a da arşiv linkini bulmama yardımcı olduğu için teşekkür ederim.)

Bu vesileyle "niye yazmıyor Mansur yine? " yine sorusunu milyonuncu kez ama bu sefer bizibozmaz için sorarım.

Şampiyonluk heyecanı için de Efes Pilsen- Fenerbahçe Ülker serisini izlemesini şiddetle tavsiye ederim.Sezon başında Galatasaray’ın şampiyon olacağını düşünüyordum. Ancak denkleme çok önemli bir değişken eklenince bu düşüncemi değiştirmek zorunda kaldım.

Mustafa Denizli, ahkâm ve yorum koltuğundan kalkıp sahalara inice şampiyonluk Beşiktaş’a çok daha yaklaşmış oldu.

Son birkaç haftadaki puan kayıplarını bir kenara bırakın; Mustafa Denizli hesabını kitabını çoktan yapmıştır, çünkü ligin ruhunu, ritmini ve çapını çok iyi okuyan bir hocadır.

Dahası fena halde pragmatiktir, probleme odaklanır ve mevcut şartlar altında o problemi mutlaka çözer; ağaca takılmaz, ormana bakar ve yolunu bulur...

Gerilimi iyi idare eder ki, dünyanın en gerilimli liginde en gerilimli takımını yönetirken bu çok önemli bir yetenektir.

En önemlisi güler yüzlüdür, esprilidir ve her zaman bilmediğiniz bir şeyler söyler. Bunun yanında mesafelidir de. Ve bütün bu unsurları oyuncularına aktarmasını iyi bilir. Bildiği bir şey daha var: Rol çaldırmaz. Beşiktaş taraftarı hiç heveslenmesin, Mustafa Denizli’nin olduğu yerde özne takımın kendisidir, taraftar sonra gelir.

Kısaca Mustafa Denizli, şampiyon yapar sizi.

Nerden mi biliyorum? 

Bizi yaptı...

ps. Başlık şarkısı Etme- Kenan Doğulu- Patron


1 yorum:

malumafatrus dedi ki...

http://www.bizibozmaz.com/2009/06/08/korsanlar-avrupayi-degistirecek/

sanırım biri beni duyuyor:)

Bence, sayın forutan selin ve doruk'un önünü açmak için geri plandan takip ediyor bizibozmaz'ı. AMa biz okurcuya da yazık değil mi:)