2 Haziran 2009 Salı

"koydum başımın üstüne kalbini, yüksekten daha iyi gör diye"


Gözümün nuru değerli Kenan’ım;

Seni ne kadar sevdiğimi sen hariç cümle alem biliyor. Sen de bu vesileyle duy, içinde sen olan her birşeyi sevebilirim.

Festival albümünü olduğu gibi bu albümünü de dört gözle bekliyorum. Her sefer bu pazarlama hadisesi oluyor, albüm çıkacak deniliyor ve geç kalıyor artık buna da alıştım. Önemli değil. Önemli olan albüm öncesi uğradığımız bu röportaj taarruzu. Marketing, promosyon falan filana itirazım yok ama her bir gazetede dergide şu şarkıda bunu anlattım, bu şarkıda bunu anlattım hadiselerine gıcığım.

Sen gazetecilere radyoculara demoları dinletiyorsun ne güzel, ama ben ve benim gibi kıymetli dinleyici daha albümünü dinlemedi, şarkılarından bihaber.

Ama sen şarkıları şu amaçla yazdım, bunu demek istedim, falan filanla bizi daha albümü almadan yönlendiriyorsun. Kim söylemişti unuttum, bir yazar, “ben kitabı yazarım ama sonrasında susarım ki okur kitaptan istediğini çıkarsın” ( veya bunun mealinde) türünde birşeyler söylemişti. Şarkılarını yazmışsın, eline sağlık ama bırak biz önce şarkıyı keşfedelim. Cd’yi takalım, hangi şarkı bizi saracak görüp bakalım. Bir şarkıyı beğenince albüm kapağına bakalım, acaba bunu hangi hislerle yazmıştır ki Kenan diye sorgulayalım.

Yani, albümle arama bir süre sen de dahil kimse girmesin istiyorum. Şarkılar dinlenip sindirildikten sonra çık ortaya şunu bu amaçla bunu şu amaçla yazdım de, ben de bakayım ne kadar farklıyız, ne kadar aynıyız.

Ama beni albümü piyasa çıkmadan yönlendirmeye çalışma.

Ben ve zevklerim bir sana bir de özgürlüğümüze fazlasıyla düşkünüzdür.

Bil istedim...

edited by kusburnu.

Başlık şarkısı; Petron albümünden sözlerinin tamamına ulaşabildiğim tek şarkı Beyaz Yalan
bu güzel foto ise buradan çalındı.

2 yorum:

Fery... dedi ki...

Allah seni ya :) Mektup yazmışsın resmen Kenan'a :))

malumafatrus dedi ki...

Balkonlu evim olursa oturmaya da çağıracağım :)