19 Haziran 2009 Cuma

"doğrudan vurulmuş bir adamım oysa yanlışlarım var"


Provakatör insanları hangi takımlı olursa olsun sevmem.

Ergin Ataman’ı bir provakatör olmasaydı dahi sevmezdim.

Ama bugün iyice ve iyice antipatik bulmaktayım.

Bir Fenerbahçeli olarak son maçta olanlardan ötürü fevkalade utanç duyuyorum. Efes Pilsen’i de 2-0 geriden gelerek üst üste aldıkları galibiyetler ve serinin zorluğuna rağmen pes etmemelerinden ötürü de tüm kalbimle tebrik ediyorum. Bir Fenerbahçe klasiği yaşandı ve tüm emekler 3-4 saçma sapan hatayla kül olup uçtu işte.

Keşke Efes Pilsenli oyuncular dayak yemek yerine şampiyonluklarını doya doya kutlayabilselerdi. ( bir ümit alacakları prim acılarını dindirebilir) Keşke normal bir Avrupa maçına gelen polisler bu maçta da sahada olsaydılar. Ama işte bu rezilliği de görmemiz lazımmış, geçmiş olsun kalan sahalar bizim olsun diyebiliyorum.

Böyle bir rezaleti yaşamaktan da öte Ergin Ataman’ın ağzına laf vermek hadisesi beni gıcık ediyor. Tepki göstermeleri kadar olağan birşey yok ama o satırarası laflar, yaptığı
demogolojiler, fenerbahçeli taraftarın yaptığı saçmalığın kendisinin ekmeğine yağ sürmek olduğunu ispat ediyor.

Yanlış anlaşılmasın böyle bir ayıbın baş kahramanı olarak tepki gösterdikleri Federasyon’un da savunmuyorum. Bir adamın 18 yıl aynı görevde kalmasını da kesinlikle abesle iştigal görüyorum. Ama işte küçücük basketbol camiasının içinde dönen entrikalar sebebiyle alakasız bir konuda saldırganlaşmak da aklı başında rasyonel insanlara hiç yakışmıyor. Maçı Fenerbahçe başkanı ile izleyip, sonra kupayı vermemek de bir federasyon başkanının taraf olduğunun en güzel ispatıdır ve bu da ne yazık ki ekmeğe yağ sürme faaliyetlerinden ikincisidir.

Naçizane fikrim de, Aydın Örs veya Oktay Mahmudi’nin aynı şeyleri yaşasa bu kadar saldırgan olmayacağını yönünde.

Ve Rasim Başak neden hala Fenerbahçe’de, Tanjeviç ne zaman Fenerbahçe’den ayrılır,
bu soruların cevabını yaz sonunda bulabilmek, seneye kendi takımımdan ve taraftarımdan utanmamak istiyorum.

ps. Başlık şarkısı Redd- Özgürlük sırtından vurulmuş

Hiç yorum yok: