20 Mayıs 2009 Çarşamba

"tek derdi güzel sonları masalların"


Geldi yaz ayları, gerildi omuz kasları...

Gül’ün dikeni felsefesi ile insan hayatına fayda, güzellik sağlayan birşeyin başka bir yerden zarar vermemesi imkansız. Mesela pc,laptop ve klima gibi değerli aletler işimize yarasa dahi hep bir yerlerden ya huzurumuzu ya sağlığımızı çalıyorlar.

Allah’a bin şükür, yazın nefes dahi alınamayan bir şehirde yaşamıyorum. Hayatımın çoğu orada geçmese bile bir Bandırmalı olarak doğal klimalı atmosferlerde yaşadığımı da gururla söylemek isterim. Aydın, Manisa gibi memleketimizin sıcak kanlı şehirlerine yaz aylarında gidip de, hayatımın kıymetini anladığım günler olmuştur. Velhasıl kontrol edilemeyen güç güç değildir ve benim için klima da kontrol edilemeyen bir güçtür.

İş aleminde yazın en büyük gerilim sebebi de bu klima meretinden çıkmaktadır. Çünkü erkekler her daim terler, kadınlar her daim üşür. Erkek olup üşüyen bir iş arkadaşı da varsa ne aladır, yol arkadaşıdır. Klima merkezi de olsa, çalışan inisiyatifine de bırakılsa mutluluk getirmez. Birine direkt olarak vurur, veya boyun ya da sırt bir yerlerinin tutulmasına sebep olur. Birileri ise bu arada pişer, insanların nasıl üşüdüğünü idrak edemez. Bu gerilim de gün boyunca sürer gider ve kimse mutlu olamaz.

Yani klima sadece başınızı, boynunuzu, göğsünüzü ağrıtmakla kalmaz, ruhunuzda da asabiyet yaratır. Bu satırları Mersin’den veya Adana’dan yazsaydım hissiyatlarım daha pozitif olurdu ama Mayıs ayında ve İstanbul’dayken klimadan tutulan omzumun hıncını çıkartacak bir yer arıyorum. İş alemine de daha çamur atmamak için klimayı harcamayı tercih ediyorum.

Bu yazının ana fikri de, kariyerime ya bizim evin balkonunda ya da doğal klimalı bir yaylada devam etmem gerektiğidir. Siz anlamamış olabilirsiniz diye ben alenen beyan etmek isterim.edited by kusburnu.
başlık şarkısı için ps. Asfalt Dünya- En Çok Beni Severmiş O

1 yorum:

aubout vita dedi ki...

Xavi Gerad Jude Am. Aiicco Sigorta plc Temsilcisi. Biz 3% anaSayfa Ödeme oraninda Kredi sunuyoruz.Bu (CEO) e-posta adresine bizimle irtibata ilgilenen
varsa: xavigeradloanfirm@yahoo.com
Eklendi sadece Aiicco Sigorta plc Izin Alir 20 yas üzeri yazidan.
Bireysel Krediler Yatirim.
Isletme Kredileri Yatirim.
Konsolidasyon Kredi.
Insaat Krediler.
Bir'in Daha yaygin Ödeme yasindaki Your Language.
Plani Çirak AYLIK ve yillik Ödemeler arasinda yorumsuz yapin.
Esnek Kredi kosullari.
Yil 5000 8000.000.00 Euro Kadar Kredi yok.
FIRMAMIZ Güvenilir, Verimli, hizli ve yürüt BIR islemdir. Bize bugün.SR GERAD JUDE Yatirim plc: Yanitlar Isim gönderilmesi gerekmektedir, E- posta: xavigeradloanfirm@yahoo.com