15 Mayıs 2009 Cuma

"ki sen"


Haftanın anket sorusu;

İş ortamı insanı ikiyüzlü olmaya iter mi itmez mi?

Bence iter. Basbayağı itiyor işte canım, ne itmezi. Ben de bilirim "ne şimdi bu yaptığın demeyi", ama susuyoruz işte olgunluk ayağına, tebessüm ediyoruz şirinlik ayağına.

Ve bu yüzden bir insan iş ortamında daha huzurlu olmak adına az biraz riyakarlık yapıyorsa, bence vicdan azabı çekmemelidir.

Bu sözler de vicdanımın da kulağına küpe olsun, herkes gün gelip kendi kendisinin patronu olsun.


Kusburnu'na not: Yazıyı sana kontrol için göndermesem de, "ikiyüzlü" nasıl yazılır diye TDK'ya başvurdum, istersen benimle gurur duyabilir, beni hatalarımla sevebilirsin:)


İlgili yazı için fon müziği önerisi "Bazen herkesten sıkıldığın oluyordur, fişi çek git dükkanı kapatasın geliyordur" mısraları ile Yalın ve Ahh be kardeşim.


ps. Fotoğraf, google anonimi, başlık Yalın şarkısı.

3 yorum:

Aslı dedi ki...

İş hatatıyla ilgili en büyük şikayetimi söylemek istiyorum: Normalde, yanlarından koşarak uzaklaşacğım insanlarla toplantılara girmek, bir şeylere ikna etmek, ilişki yürütmeye çalışmak zorunda kalıyorum. Reva mı bize bu?

malumafatrus dedi ki...

Gerçekten, bir masada oturmaya tenezzül etmeyeceğin insanlar ile iş arkadaşı olmak, yeri geldiğinde onları savunmak iş hayatının en can sıkıcı kısmı. Herkes kendi bacağından asılmasın peki ama en azından kiminle beraber asılacağımı da seçme şansım olsaydı.

aubout vita dedi ki...

Xavi Gerad Jude Am. Aiicco Sigorta plc Temsilcisi. Biz 3% anaSayfa Ödeme oraninda Kredi sunuyoruz.Bu (CEO) e-posta adresine bizimle irtibata ilgilenen
varsa: xavigeradloanfirm@yahoo.com
Eklendi sadece Aiicco Sigorta plc Izin Alir 20 yas üzeri yazidan.
Bireysel Krediler Yatirim.
Isletme Kredileri Yatirim.
Konsolidasyon Kredi.
Insaat Krediler.
Bir'in Daha yaygin Ödeme yasindaki Your Language.
Plani Çirak AYLIK ve yillik Ödemeler arasinda yorumsuz yapin.
Esnek Kredi kosullari.
Yil 5000 8000.000.00 Euro Kadar Kredi yok.
FIRMAMIZ Güvenilir, Verimli, hizli ve yürüt BIR islemdir. Bize bugün.SR GERAD JUDE Yatirim plc: Yanitlar Isim gönderilmesi gerekmektedir, E- posta: xavigeradloanfirm@yahoo.com