18 Mayıs 2009 Pazartesi

"but if you never try you'll never know "


Evlilik fikriyatına hayli soğuk bakan bünyem Var mısın Yok musun sayesinde bu niye kutsal olduğunu bilmediğim kurumdan buz gibi soğudu. Nip Tuck E2’de yayınlanmaya başladığından beri Pazar akşamı şunu izlerim repliğimi kaybettim. Bir ara Hereoes vardı ama artık senaristlerin bile Hereoes’da ne olduğunu bilmediğini düşünüyorum ya da ben izlemiyorum diye sadece çamur atıyorum.Bu girizgahı sırf ben Var mısın Yok musun izledim diye beni dışlamayın diye yaptım.

Dün akşamki bölümü birçok bölümün benzeriydi aslında. Adını, yaşını, yarışmaya katılma sebebini pek bilmediğim yarışmacı adayımız pek bir bahtlı seyir ilerleyerek 7 kutuya 4 adet 500.000 ile girdi ki, biz de yarışmayı izlemeye bu sırada dahil olduk. Bu noktada canım Hamdi 105,000 teklif ettiğinde, yarışmacının eşi dışında herkes devam et yahu diyordu, abi de gönlünün sesini dinledi ve devam etti. Ama değerli yarışmacımızın pek değerli eşi gözleri ile eşini yemeye, ben biliyordum zaten devam edeceğini şeklinde evde görüşürüz alt satırlı mesajlar vermeye başlayarak desteğini eşinden çekti. Son 4 kutuda 3 adet 500.000 ve 1 adet 750 TL vardı ve abi yine zincirlerini kırarak devam etti ve hüp diye 500.000’ler gitti. Kısmet kelimesi işte tam da bu durumlar için yaratılmış aslında. İnsanın kaderinde yoksa, isterseniz 19 kutuda 500.000 olsun, yine de o meymenetsiz mavi kutuyu bulamayabilirsiniz.

Abi de maşallah efendi bir zat, yine de eşine fikriyatını soruyor. Ama kadın, o noktada sözünü dinlemediği eşine artık günahını bile vermeyecek kadar somurtkan. Acun’un ortamı ısındırma çalışmaları da pek tabiki işe yaramıyor. İtiraf edeyim, bizim bilgi ile dileğimiz, abi 500.000’i kazansın hatunu boşasın yönündeydi. Aksi durumda elde sıfırla eve dönülürse bu kadının abiyi dırdırı ile yiyip bitireceği ise gün gibi aşikardı.

Ve olan oldu, pis talih yengeden yana güldü. Kutusunda 500.000 olan ve buna gayet de inanan abi, hatun korkusu ve çoluğumun çocuğumun rızkı derdi ile
105.000’lik teklifi kabul etti. Yenge korkusuna 80.000 de teklif etseydi kabul ederdi buna da eminim.

Bu değerli bölümün hayatıma kattığı derin fikriyatlar;

1- Kurtlar Vadisi’nin “sonunu düşünen kahraman olamaz” mottosu Var mısın Yok Musun’da; “çoluğu çocuğu olan 500.000’i alamaz” versiyonuna dönüşüyor.

2- Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır sözü dünyanın en büyük yalanlarından biri. Ama erkeğin başarısızlığının devamında başının etini yiyecek bir hatun mutlaka vardır.

3- Var mısın Yok musun’un her bölümünde ileri düzeyde istatistik dersi veriliyor. Formüle falan ihtiyaç duymadan tüm ihtimalleri hissiyat ekseninde hesaplayabiliyorsunuz.

4- Yengeye laf atmak ne kadar kolay ise, onun gibi olacağını sezmek de bir o kadar ürkütücü.

5- Hatun milleti evlilikte sahip olunan her şeyi hak, kaybedilenleri ise erkeğin suçu olarak gördüğü sürece evlilik danışmanlığı sektörü Türkiye’de epey gelişir.

6-Bundan sonra Erkekler için yapılan “parayı buldu ilk olarak karısını boşadı” haberlerini okuduğum zaman; belki de araları hep kötüydü ama mali imkansızlıklardan birbirlerine muhtaçtılar diye düşüneceğim ki aldığım günahlara bir çuval daha eklemeyim.

edited by fery

ps. başlık şarkısı Fix You

1 yorum:

aubout vita dedi ki...

Xavi Gerad Jude Am. Aiicco Sigorta plc Temsilcisi. Biz 3% anaSayfa Ödeme oraninda Kredi sunuyoruz.Bu (CEO) e-posta adresine bizimle irtibata ilgilenen
varsa: xavigeradloanfirm@yahoo.com
Eklendi sadece Aiicco Sigorta plc Izin Alir 20 yas üzeri yazidan.
Bireysel Krediler Yatirim.
Isletme Kredileri Yatirim.
Konsolidasyon Kredi.
Insaat Krediler.
Bir'in Daha yaygin Ödeme yasindaki Your Language.
Plani Çirak AYLIK ve yillik Ödemeler arasinda yorumsuz yapin.
Esnek Kredi kosullari.
Yil 5000 8000.000.00 Euro Kadar Kredi yok.
FIRMAMIZ Güvenilir, Verimli, hizli ve yürüt BIR islemdir. Bize bugün.SR GERAD JUDE Yatirim plc: Yanitlar Isim gönderilmesi gerekmektedir, E- posta: xavigeradloanfirm@yahoo.com