24 Mayıs 2009 Pazar

"bir yerlerde şenlik olsa, sebeplensek eğlensek"


Ruhun Gıdası olarak bir Kenan Doğulu konseri,

Uzun süreli okur ve arkadaş Kenan Doğulu'nun hayatımdaki anlamını az çok bilir. Yaz, kış, yağmur çamur demeden birçok konserine gittim. Kendisini ilk kez Sabancı Üniversitesi Bahar Şenliği'nde izlemiştim, bahar şenliği yaşım geçeli çok olsa da dün akşam da Bilgi Üniversite'nin Santral İstanbul'daki festivaline gittim. 

Bahar Şenliği'nde Yüksek Sadakat ve Nil de sahne alıyordu ki, açıkcası ben Yüksek Sadakat'i de bu vesileyle izleyeceğime pek seviniyordum. Konserler kağıt üzerinde saat 17.00'de başlıyordu, biz de ondan önce Asmalımescit'e gidip, akşamları tadını çıkartamadığımız mekanda güzel bir öğleden sonra geçirdik. Alkol kana girince, ya başlamaz ki zaten konserler 17.00'de diyerek biraz rötarlı olarak mekana gittik. Netice olarak Yuksek Sadakat'i de kaçırdık.

Daha önceki Bilgi Üniversitesi şenliğinde bir kültür şoku yaşayarak, "iyi ki okumuyorum burda" demiştim. Bu sene geç kalınca çok fazla etrafı gezmeden direk sahne önünde yer aldığımızdan mıdır bilemem, "bu ne be" tepkisini de pek vermedim. Bilgiyle en büyük korkumuz olan kuşak farkını da hissetmedim pek şükür. 

Etrafı pek süzemeden Nil'in konseri başladı ki, Nil'in güzelliği sayesinde etrafa da pek odaklanamadım. Daha önce gördüğümde de "vay be ne havalı, ne güzel kadın" dediğim Nil sahnede ayrı bir büyüleyici idi. Sevgi pıtırcıkları da birer birer yanımızda bittince, kuşak farkını konserin ilerleyen vakitlerinde hissetmeye başladık.  Herkesin daha da öne gideyim hadisesi de gençlik ruhunu kaybetmiş bünyelerimizi pek gerdi. Sigara ise her zamanki gibi bedbahtlığımızdı.
Nil'in genel olarak kızlar tarafından sevildiğini düşünsem de, pırlantayı söylerken ellerini kaldıran erkeklerden kanımı değiştirmem gerekiğini farkettim. Nil'i beğenmeme gibi bir durumum olmasa da onun yerine Yüksek Sadakat'i izlemeyi tercih ederdim. Yine de pek güzel kadın, maşallah diyoruz, sesini de hafif travestiye benzettiğimizi ekliyerek asıl konuya geçiş yapıyoruz.

Açıkcası bu konserde yeni albümünden bir kuple şarkı söyler umudum vardı ama o kadar cep telefonu ve fotoraf makinesinin kayıtta olduğunu görünce, yeni şarkılarını söylemeyeceğini idrak ettim. Konserlerini ezbere bildiğimden repertuarını da az çok tahmin ettim ama yine de eski şarkılardan bir kuple söylemesini de umut ettim. Kenan Doğulu'nun enerjisi karşısında "bu kadar zamanda aynı repertuar ile aynı şarkıları söylemek" insanın canını sıkmaz mı acaba?" diye sorgulamasına girdim. Yaşlı olduğum ve düz taban olduğum için yoruldum. Yanımızdaki çıtır çiftin aşk sarhoşluğundan etraflarını rahatsız etmesinden de sıkıldım. Bİzim zamanımızda böyle miydi yahu? diye sorasım geliyor. Değerli küçükler, sarılın, koklaşın, öpüşün, kaynaşın ama yanınızdaki insanların alanlarına müdahele etmemeyi de bizahmet öğrenin. Bu sefer olmadı ama bir sonraki sefere hanımefendilik çizgimizden çıkmamız muhtemeldir:)

Bu kalabalık hadisesi epeyce yorduğundan bise çıkmasını beklemeden hemen konser alanını terkettik ki, yeni açılan tünelle de pek kısa sürede evimizde olduk. Kenancığımızı gördük pek bahtiyar olduk, pek eğlendik. Yeni albümü de çıksın hayatımız festivalleşsin istiyoruz, konser emekçilerin hepsine de teşekkürler ediyoruz.

Yazıdan çıkartılamayacak konser notları; 

Kenan Doğulu, bol giysiler içinde de olduğundan mıdır bilinmez bana öyle pek zayıf da gelmedi.

Poşi modası hem Kenan'da hem de tüm gençliğin boynunda kendini gösteriyordu. Kısa sürede bitip geçmesini bir kez daha diliyorum.

Garanti Bankası Genel Müdürü ve eşini de konserde görünce bizim patronları bir konserde düşünmeye çalıştım, itiraf etmek gerekirse pek hayalimde canlandıramadım. 

Zengin gençliğin yeni favorisi Blackberry diyebiliriz. Iphone'un pabucu dama atılmış ama Blackberry ihtiyaçlarının sebebi nedir onu keşfedemedim.

Haliç artık kokmuyor diyenlerin de yalancı olduğunu bizzat keşfettim.

Benden selam söyleyin;

Asmalımescit'de yanımızda oturan, masada oturdukları sürece ayrı kişilerde telefonlarda konuşup, masamıza konu yaratan biri yeni bölge kredi müdürü olan iki kişiye,

Irkçı yanımı ortaya çıkartan ve Nİl konserinde önümüzde duran 5 kişilik erkek grubuna,

Konserin yarısına kadar erkek sandığım 1.90'lık ergen genç kıza ve tüm konseri kayda alabilen telefonuna,

İlişkilerini gözümüze ve dibimize sokan sakallı çocuk ile mavi hırkalı kıza,

Öne gitmeye çalışırken çatçut herkese çarpan ama kafasını eğen korklara,

Birbirinin kopyası olan tüm genç kızlara...


 

4 yorum:

kusburnu dedi ki...

editorunu es geçip yazı yayımlamalar falan.. alıcağın olsun :(

malumafatrus dedi ki...

Anlaşmamız gereği Pazar günleri izinli olduğundan:P göndermedim yazıyı. Şu yazılarıma edit edilmemiş, şu yanlış yazılmıştan öteye yorum yapmaman sana da tuhaf geliyor mu acaba?

kusburnu dedi ki...

ahahah
bu yorumu yazarken dedim ki tugba kesin delirecek yine imla lafı ettim diye.

aubout vita dedi ki...

Xavi Gerad Jude Am. Aiicco Sigorta plc Temsilcisi. Biz 3% anaSayfa Ödeme oraninda Kredi sunuyoruz.Bu (CEO) e-posta adresine bizimle irtibata ilgilenen
varsa: xavigeradloanfirm@yahoo.com
Eklendi sadece Aiicco Sigorta plc Izin Alir 20 yas üzeri yazidan.
Bireysel Krediler Yatirim.
Isletme Kredileri Yatirim.
Konsolidasyon Kredi.
Insaat Krediler.
Bir'in Daha yaygin Ödeme yasindaki Your Language.
Plani Çirak AYLIK ve yillik Ödemeler arasinda yorumsuz yapin.
Esnek Kredi kosullari.
Yil 5000 8000.000.00 Euro Kadar Kredi yok.
FIRMAMIZ Güvenilir, Verimli, hizli ve yürüt BIR islemdir. Bize bugün.SR GERAD JUDE Yatirim plc: Yanitlar Isim gönderilmesi gerekmektedir, E- posta: xavigeradloanfirm@yahoo.com