16 Mayıs 2009 Cumartesi

"bir tek sen eksiksin"


Beni bu virüs değil paranoyaklık öldürür;


Ben size söylemiştim globalleşme o kadar da hayırlı birşey değil diye. Buyrun işte elin ıraklısı Amerika'dan Türkiye'ye geliyor ve hepimize güzel bir haber müjdeliyor; "Domuz gribini ayağınıza getirdim".


(Şİmdi ordaki görevlilerden dalga dalga ne aforizmalar yayılır. "Bizim doktor söyledi şöyle yaparsan bulaşmazmış, elleri sabunla yıkamak değil de, domestos'da 2 dk bekletmek lazımmış... Her sabah sarımsak yersek de virüs gücünü kaybedermiş. Bu virüs İstanbul'un yarısını sallarmış diyorlar üstadım.")


Lüzumsuz şeyleri başkası adına itinayle dert ederim. Şimdi o uçakta olanlar, o adama hizmet eden hostesler, hergün uçağın düşeceği korkusuyla kocasını havaalanına gönderen pilotun eşi "acaba" sorusu ile yaşamayacaklar mı? Doktor ve hemşireleri ise hiç öngöremiyorum. Öğretmenlik falan yalan asıl kutsallık tıp bilimindeymiş.


Bende bu virüse karşı savaşta, HAdise ( ve pek tabiki ekibi) eğer bugün birinci dahi olsa almayalım Türkiye'ye diyorum. O kadar milletten insanın olduğu yere kesin gitmiştir o virüs. Başarılı olursa, promosyon amaçlı dünya turnesine çıksın, başarısız olursa da hezimet sebepli gelmesin buralara, gitsin Belçika'ya.


Havalarda süper ısındı, kene haberleri de 2 güne tavan yapar. Sonra sokağa çıkmak bir kahramanlık göstergesi olur ki, ben ödlekliğim ve paranoyaklığımla hayatı penceremden de takip etmeye hazırım:)


ps. Başlık Yalın'ın dün aldığım ama hiç beğenmediğim albümünün aynı adlı şarkısından.

Fotoğrafın ana kaynağı burası ama ben haber kaynağım bizibozmaz' dan çaldım.

4 yorum:

Aslı dedi ki...

Havalar ısındı ya domuz gribi virüsü sıcakta yaşamıyormuş. Gider o şimdi kenelerimizle kırım kongo virüsü falan (üzerimizden uzak) takılırız :)

Fery... dedi ki...

ya bu ülkeye domuz gribi napsın, bizim her gün yeni bir heyecanımız var zaten... ben şahsen bizzat kendim olarak güzel ülkem için domuz gribini bir tehlike olarak görmüyoruz zira her akşam ana haber bültenlerinde sanırsın ben diyeyim aksiyon filmi sen de polisiye seyrediyorum... domuz gribi de neymiş pehhh!!!

Adsız dedi ki...

h1n1 .. hasan 1 nevzat 1 otur..

ya ben cok sıkıldım bu felaket haberlerinden, terorden , virusten
dallama kenelerden..
gercekten ne haber izleyesim geliyor, nede elime bir gazete alasim.. nasil bir toplum olacaz boyle yahu? herseyden herkesten korkup sonra sosyapat toplumlara donusecegiz bence..
mesela kendimi dusundum..nefret ettim o irakli'dan geldigi ucaktan
bize getirdiginden.. sonra ulan ne diyorum , o gariban nerden kapti allah bilirdedim bunu..
neyse iste felaketler felaketleri getiyor.. ben diyorum ki sicaklarda artmisken butun virusler, butun felaketler erisin gitsin buharlassin.. soyle limonata tadinda bol esintili zamanlar gecsin ...

fuhrerschein

aubout vita dedi ki...

Xavi Gerad Jude Am. Aiicco Sigorta plc Temsilcisi. Biz 3% anaSayfa Ödeme oraninda Kredi sunuyoruz.Bu (CEO) e-posta adresine bizimle irtibata ilgilenen
varsa: xavigeradloanfirm@yahoo.com
Eklendi sadece Aiicco Sigorta plc Izin Alir 20 yas üzeri yazidan.
Bireysel Krediler Yatirim.
Isletme Kredileri Yatirim.
Konsolidasyon Kredi.
Insaat Krediler.
Bir'in Daha yaygin Ödeme yasindaki Your Language.
Plani Çirak AYLIK ve yillik Ödemeler arasinda yorumsuz yapin.
Esnek Kredi kosullari.
Yil 5000 8000.000.00 Euro Kadar Kredi yok.
FIRMAMIZ Güvenilir, Verimli, hizli ve yürüt BIR islemdir. Bize bugün.SR GERAD JUDE Yatirim plc: Yanitlar Isim gönderilmesi gerekmektedir, E- posta: xavigeradloanfirm@yahoo.com