8 Mayıs 2009 Cuma

""ben - yine ben - sapasağlam karsında, bak iyi bak geri donmem aslında"

Ustat tarihinde: 14 Mayıs 2006
Bu satırların ve pespempe sayfanın sahibesinin tuttuğu takım olan biricik Fenerbahce an itibariyle Denizliden yediği gol ile şampiyonluğu kaybederken , bu vesile ile genel tüm futbolsever cemaatini de mutlu ederken ben sayfamın genel taraftar kitlesinin Fenerbahçe ağırlıklı olmasını bilmeme rağmen evvela GS.ın şampiyonluğunu tebrik ederim. Hem de gerçekten tebrik ederim, yana gerçekciliğimden biraz şüphe ettiğimde de Mansur Forutanın cumartesi günkü yazısını okumanızı oneririm:)

Bir şekilde spacecağımıza ulaşmaktan ötürü çokca mesut ve bahtiyar oldugumu da belirtmeliyim. Ve benim space'ıme olağan sartlarda ulaşılamazken, bir şekilde pespempe sayfalarımı bulup ta yorumlarıyla askeriye halıyeti ruhunu bızımle paylasan hellfıre beye de teşekurlerimi sunup, aynı zamanda o can sıkıntılarına Galatarasayın şampiyonluğunun bır nebze de olsa ilaç ışlevi görmesini umut ederiz. Kaybettiğimiz şampiyonluk bir işe yarasın bari dimi ?:)


Satırlarıma devam ederken Tuncayın gol haberını almam ne acıdır ki, daha da kederlendirdi beni. Aslında kederlenmem için en önemli sebep, anneler günü. Yani benim anne hadisemi bilenler onu ne kadar özlediğimi tahmin edebileceklerdir ama benim asıl derdim, bugun annesiz kalan cocuklara ya da çocuğu olamayan kadınlara çektirilen zulüm ki, çok ciddi söylüyorum ben bugünü bu anlamda biraz vicdansızlık olarak görmekteyim.

Yazılacak daha çok sey vardı ama bu yazı sadece spaceıme tekrar kavuşmak adına"yeniden merhaba" yazısı olduğundan burda noktalanacaktır. Şampiyon olan takıma ve taraftarlarına tebriklerımi sunar, çevremde az gs.li olmasından ötürü de mutluluk duyduğumun altını ayrıca cizerim.


mit meinen freundlichen Grüssen.

kacan sampiyonluğa rağmen de tri lay lay ve lommm
ps. entry baslığımızda spaceğımızın geri dönmesine uydu, benim gibi uyum abidesinden de baska ne beklenirdı ki?

ps.2. Fotoğraf bu sefer Ara Güler'den.

4 yorum:

Adsız dedi ki...

bu şampiyonluk bizim için gerçekten çok önemliydi. ve bu şampiyonluk haberini blind guardian konserinde almam da mükemmel oldu. kendilerinin "nightfall" adlı şarkıları artık şampiyonlukla özdeşleşmiştir benim için. dün gece kralıydım dünyanın gerçekten.

mansur forutanın yazılarını daha gününde takip eden biri olarak babanın yine çok güzel yazdığını teyit ediyorum. babanın yazısı başka biri tarafından hele de maçtan sonra yazılsaydı züğürt tesellisi derdim. ama mansur baba yazmış bunu ben onu 4-4-2 de bile takip eden birisi olarak fenerli olmaktan önce gerçek bi futbolsever olduğunu biliyorum. bunun kökleri o taa ortaokulda yabancı kolejin birinde ingiliz okul arkadaşlarından dayak yemesine dayanıyor. baba topluyor sınıf arkı türk çocukları maç teklif ediyor ingiliz veletlere ve sahada ingilizleri hezimete uğratıp okulda iktidarlarını ilan ediyolar. bu da ayrı bi hikaye gerçi. sadede gelirsek galatasarayımın şampiyonluğu hayırlı olsun.

fenerbahçe düşmanlığı denen olaya gelince, bu kadar yıllık taraftarlık kariyerimde bu oluşumun köklerinin ali şen e dayandığını düşünüyorum. kendilerini geri kalan bütün klüplerden taraftardan federasyondan soyutladılar. diğerlerini hakir görür bi tavır içine girdiler. hal böyleyken aziz yıldırımın bu günkü hali ali şeni aratır nitelikte. ben bir gs taraftarı olarak aziz yıldırımın fb için yaptığı hizmetlere stada tesislere ve bazı transferlere -alex ya da anelka kesinlikle değil ama appiah; evet- imrenmişimdir. ama bu kadar kolay düşman kazanabilen bu kadar antipatik bi başkanımız olmadığı için de şükrediyorum. bizimki en azından kendi camiasında düşman ediniyor.

herkesin centilmen rakiplere ihtiyacı var...

anneler gününe gelince...

gene mansur babanın deyimiyle bu günler pazarlama lordlarının icat ettiği günler. sevgililer günü babalar günü anneler günü yılbaşı usw. neden insanlar ilişkilerini güzel bi hale getirmek için bu günlere sığınsınlar ki. hediye verilecekse hediyenin zamanı mı olurmuş? neden benim annemin, babamın, sevgilimin günü diğerleriyle aynı olmak zorunda? 29 şubat olsa olmaz mı? olmaz işte. çünkü o zaman ciro 4 yılda çeyreğine düşer. şu anda geliştirilen tüketim toplumu bu dolmaları bal gibi yutmakta. meslektaşlarım malesef işin dozunu biraz kaçırıyor gibi geliyor bana. bence "deliye her gün bayram" olmalı.

artık nikim değişmiştir. hellfire artık mordred oldu. bu da böyle biline.

hellfire

Adsız dedi ki...
Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.
Adsız dedi ki...

tebrikler galatasaray... böylesi kritik bir maçı kaybeden bir takımın taraftarı olarak denecek başka bir şey yok sanırım...

ne yalan söliim ben en çok uzaklarda bir yerlerde bu 2005-2006 turkcell süper lig şampiyonu fenerbahçeeeeeeee cümlesini duydugunda çok ama çok mutlu olacak birinin cümlenin gerçekleşmemesi karşısındaki eksikliğine, yaşadığı hayalkırıklığına daha çok üzüldüm... :(

kısmet....

fery.

bugünden not: Fery kim bu bahsettiğin kişi?

Fery... dedi ki...

aaa Orçun du, o o zamanlar Moskova'daydı ve FB şampiyon olamayınca inanılmaz üzülmüştü manyak :)