27 Nisan 2009 Pazartesi

"unutabilmek gerek bazen ağlamadan"


Bu bir “Allah'ın sevdigi kuluna eşeğini önce kaybettirip sonra buldurma” hikayesidir.

Bugün hayatımdan bir 100 TL geçti...

Dün 13.00 civarı bankamatikten çekip cüzdanıma koyduğumu düşündüğüm 100 TL'nin ( 1 Ellilik, 2 Yirmilik 1 Onluk olmak üzere) yerinde bugün yeller esiyordu. Allah'a bin şükür, amaçsız para harcasam da şuursuz para harcamam.Nerede ne kadar para verdiğimi, falanımı filanımı bilirim. Ama cüzdanımda o parayı göremeyince, parayı çektiğimde cüzdanıma koydum mu ki acaba sorgulamasına kadar gerilere gittim.

Para çektikten sonraki her adımımı sorguladım, cüzdanımı kaç kere çıkardım, nerelerde kredi kartı nerelerde nakit verdim tek tek sıralama yaptım. Düşürebileceğim bir yer var mıydı oturdum düşündüm, nasıl düşüreceğim yahu dedim cüzdanıma tekrar baktım, kendimden bir daha şüphe ettim iş arkadaşlarıma baktırdım ama parayı bulamadım. Kesin düşürdüm bir yerde diyerek, gittiğim tüm mekanları süper bir eziklik ile aradım. Aynı kararlılıkta hayır cevabını aldım.

Tek umudum dün giydiğim monttaydı ki, ben de montumun cebine para koymayan bir insan olduğumdan gidenin arkasından soğuk su içmem gerektiğini yavaş yavaş anladım. 100 TL'yi kaybetmekten ziyade nasıl kaybettiğimi tasavvur edememek süper asap bozucuydu ama olan da olmuştu artık. Son çare; eve gelip, çantamı yatağıma boşalttıktan sonra cüzdanıma bir kez daha bakayım dedim ve cüzdanımda hiç görmediğim bir bölmeyi keşfettim:)) Aslında bir bölmeden ziyade sökülmek suretiyle yeni oluşan bir kesit olmuş. Bu trajikomik durumların klasık repliği olan "sevinsem mi üzülsem mi bilemedim "diye bir repliğim olmadı, direk sevindim, salaklığımı anlatmak için telefona sarıldım.

Evet yine kişisel tarihimde süper bir saftirikliğe imza atmıştım ama cüzdanıma tek bakan ben değildim, başka gözler de bakıp bulamamıştı parayı, bu durumda Pazartesi piyangosunu kazandığıma sevinmekten başka çarem yoktu.

Hem insan saf olduğu gerçeği gözüne sokulsa bile ne yapabilir ki?

Akıl nakli mi?
Edited by fery

Hiç yorum yok: