9 Mart 2009 Pazartesi

" kalabalık bir sokak belki hayat, sen her köşebaşı"Hayat her anı ile sizi bir an'a hazırlıyor. O an'ı anlarsınız, hissedersiniz, değerini bilirsiniz veya es geçersiniz o sizin kişisel yeteneklerinize bağlı. Ama öyle hiçbirşey ( kesin ayrı yazılır şimdi bu) olmak için olmuyor pek değerli okur.

Mesela bir akşam, çok sevdiğiniz, kapandığı için gönlünüzde süper bir yer ayırdığınız, yerine açılan hiç bir yerin başarılı olmamasından tuhaf bir zevk aldığınız restoranın karşısına bişeyler içmeye gidiyorsunuz. Sonra bir kız piyanonun başında şarkılar söylüyor, dinliyor, beğeniyor; sadece restoran değil etrafı da güzelliklerle doluymuş diye düşünüyorsunuz. Ama işte sonra gece sona eriyor, o kızı ve gülen yüzünü yer açmak adına hatıra raflarının arka sıralarına atıyorsunuz.

Sonra bir şarkı dinliyorsunuz. Vay be diyorsunuz, ne güzel bir şarkı. Albümde hemen değil, yavaş yavaş sevdiğiniz ama çok sevdiğiniz bir şarkının kimin tarafından yazıldığını bilmiyorsunuz,bu güzel sözleri de aslında Bülent Ortaçgil yazmıştır diye düşünseniz de, söyleyenin sesine yakıştırıyorsunuz, geri kalanı da pek sorgulamıyorsunuz.

Yine günlerden bir gün o restoranı sevmesebebinizin hafif deli ama pek eğlenceli arkadaşından yeni bir cd ediniyorsunuz. Bir zamanlar sadece o güzel restoranın karşısındaki solist olarak dinlediğiniz kızı o hafif deli arkadaşın arkadaşı olmasından mıdır bilinmez, kendi arkadaşınızın albümüymüşcesine merakla dinliyorsunuz.

Yeni haftaya yine bir albüm çıktı diye sevinirken siz, çok tanıdık bir şarkı çok farklı şekillerde çalınıyor kulağınıza. Şermin'i sahibinin sesinden dinliyor, Zuhal Olcay daha güzel söylemiş sanki diye düşünüyor, Her Görüşte Yeniden Aşk adlı şarkıyı - Bülent Ortaçgil melodileri ile fazlasıyla örtüştüğünden belki de- birden sahipleniyorsunuz. Çünkü sizin için de, hiçbir şey bitmez, hiçbir şey sonlanmaz. Ve pek tabiiki de hiçbir şey sebepsiz olmaz.

Şarkı işte tam da burdan yakalayıp, geri kalan sözleriyle de katmer kıvamını alıyor. (aslında bu satırların sahibi hiç katmer yemese de böyle bir benzetmeye ihtiyaç duyuyor)

Her Görüşte Yeniden Aşk

hiçbir şey bitmez, hiçbir şey ölmez
hiçbir şey sonlanmaz
yok olup da kül olmaz
umudum senleyken yitmez
her görüşte yeniden aşktır bu belki.

boş bir güne aldanıp
uzun uzadıya ağlayıp
kendimi seninle barıştırıp belki
günbegün özleyip
ama
iki çift laf edemeyip
tek başına aşık olmaktır bu, belki

sonsuz bir tekrar bu
seninle tüm yenidenlikler
cansız bir aşk avuntusu bu
her görüşte can bulup güzelleşen

1 yorum:

Fery... dedi ki...

yazıyı şimdi okuyorum farkındalık yarattığın ama bana dokunmadığı için utandım :( ama cancağazım bloguna yazdığın yazı sayısıyla benim kendi bloguma yazdığım yazı sayısını karşılaştırınca takdir edeceksin ki arada okuyamadığım yazıların oluyor... Sen bloga daha çok zaman ayırıyorsun...