6 Mart 2009 Cuma

"eksik bir şey mi var hayatımda"


Her cumaya hasıl olmayan bir mutlulukla uyandım bugün. Hatta mutluluktan mıdır bilmem epey de erken uyandım. Hava kapalıydı tabii ki...haftaiçi kendini biranlık gösteren yalancı bahar uçup gitmişti, akşama yağmur gelecekti, bu hafta kalbimi fetheden bir albüm ortaya çıkmamıştı, ama kitaplar okuyordum sık sık, ee birde “böyle reklam olmaz “ adı altında süper geyik bir eğlence kitabım vardı, idare ediyorduk çok şükür.

Ama işte sonra serviste Ece Temelkuran’ın kış ve bahara ait yazılarını okudum, ve hatırladım ki bizde Mart ayındayız. Gayri resmi olarak bahar’a adım atmışız. Yakın zamanda haliyeti ruhumuz iyice şapşallaşacak, ne giysek sorgulamalarına gireceğiz falan filan.

Oysaki daha geçen yaz dün gibi aklımdaydı. Yeni yıla girer gibi bişeyler olmuştu arada, şirket taşınıcakmış hemde nereye gidicekmiş dedikoduları başlamıştı. Arada biryerlerde Bozcada bir güzel tatil vardı. Sonra olmaz dediğim hep gelecekte olduğum taşınma gerçekleşti, ben yollara düştüm ama tahminimden daha az mutsuz oldum veya mutsuzluğa alıştım.

Ama bugün gördüm ki, hayat geçmiş gitmiş değerli okur. Sonbahar rüzgarının arkasına saklanmış kış ve o da bir çırpıda bitivermiş. Bizi bekleyen bir bahar var ki, akabinde yaz da şıp diye geçip gidecek ve biz yine Pazartesi- Cuma arasında gidip gelecek, geçmişe keşkeler ile bakacağız.


yine de Cuma'nın ve bana getirdiklerinin ( uzak diyarlardan ) sevincini yaşıyorum:)

3 yorum:

farawaysoclose dedi ki...

ona buna şuna oflayıp puflarken hayat geçip gidiyor hakikaten.

farawaysoclose dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
malumafatrus dedi ki...

ben bugün çicekleri açmış ağaçları da gördüm, artık zamanın akıp geçmesi için dileklerde bulunamam. Birtek Pazartesi günü erken geçsin, ondan sonraki her anı sindire sindire yaşamaya niyetliyim, ne kadar bu bilinçte oluurm orası meçhul tabii.