7 Şubat 2009 Cumartesi

"hani nerdeler simdi can dostlarim"
sanki dün doğumgünümdü ve bugün "nasıl geçti yıllarım" halinde bir geçmiş yolculuğundayım.

Aslında çıkış noktam, Bay Meraklı yani nam-ı değer la-linea. Tek kanalın şanslı yanı, aynı dönemde büyüdüğünüz arkadaşlarınızla konuşacak birçok ortak noktanız olması. Bizimkiler misali. Yani mesela bu dönemde çocuk olanların bu kadar kanal arasından ortak bir yapımla büyüyüp yıllar sonra bunu mevcu bahit etmesi epeyce bir şans. Ama bizde öyle değil, TRT ne yayınladıysa çocukluk anılarımız o oldu, konuşacak bir sürü konumuz oldu. Ee tabii benim buna bir itirazım da yok.

Bugünün çocukluk özlemleri de; bay meraklı ve tsubasa ile wakabayshi :)

Yani ben ahi ömrümde ( bu kalıp da böyle yazılmıyordur kesin) Tsubasa'nın dünya yuvarlığındaki futbol sahasının yarısını çizgi filmin tümü boyunca top sürerek gitmesini ve golü hep filmin sonunda atmasını, wakabayshi'nin karizmasını da çocukluk çizgi filmerim arasında tek geçerim. ( Heidi'yi o zamanlarda keşfedemediğimden olsa gerek)

Bay meraklı'nın saflığı ile de acaip kendimi bütünleştiriyorum nedense. Ve bazen sadece onun çıkardığı bazı sesler aracılığı ile iletişim kurmak istiyorum. Ne diyelim internet teknolojisi sağolsun, bir şekilde süper nostalji yapabiliyorsunuz. Sonra yaşlandık ve hislendik diye üzülüyorsunuz, bide bunu cumartesi sabahın köründe yaptığınız için aklınıza şaşıyor, bir kahve içeyim bari diyerek yazıya son veriyorsunuz.

ps. Buyrun sizde nostaljiye ; http://www.vidivodo.com/240094/la-linea-bay-merakli-b101

http://video.google.com/videosearch?hl=tr&q=tsubasa&um=1&ie=UTF-8&ei=WymNSdLEIpir-gbgs5yvCw&sa=X&oi=video_result_group&resnum=8&ct=title#2 yorum:

farawaysoclose dedi ki...

"TRT ne yayınladıysa çocukluk anılarımız o oldu", ne doğru tespit!!

keşke TRT Clementine'i yayınlamasaydı da çocukluk anılarımızın arasında dehşet fantastik hafif sapık ürkünç mavi balonlu perileri beklediğimiz anılar da eklenmeseydi :))

malumafatrus dedi ki...

o zaman şöyle diyelim, çocukluk anılarımızın yanında, travmalarımızın da kıyısında köşesinde mutlaka TRT var:)