17 Şubat 2009 Salı

"bembeyaz hayallerim sarardı dalında "


Bazı insanlar var , kağıt üzerinde 10 puanlık olsalar bile gerçek hayatta hep bir şey eksikmiş tadı verirler.

Süper kabarmış, mis gibi kokan sıcak bir keki ağzınıza attığınızda şimdi ben neden beğenmedim ki bunu diye düşünmenize sebep olan eksiklik gibi bir şeydir bu.

Acaip bir güzel kızla konuştuğunuzda hissettiğiniz anlamsızlık gibi birşey bu boşluk veya Şenol Güneş’in tüm çabalarına rağmen karizmatik olamaması gibi...

Bunun içindir ki, Kemal Kılıçdaroğlu da politika da başarılı olamayacaktır. Oyumu kendisine verecek de olsam da ( mecburiyetten), başarılı olamayacağından neredeyse eminim. Aslında daha da kötüsü bunun Deniz Baykal tarafından da bilindiğini düşünüyorum.

Ama işte politika böyle zehirli birşey. Süper bir bürokrat olmak varken, koltuk hırsı ile kandırılıyorsunuz. Kabul Kadir Topbaş da karizmatik bir başkan değil ama Kılıçdaroğlu onun onda biri kadar bile karizmatik olamayacak halde. Birkere iyi niyetli hemde çok. Bunun için önümüzdeki yıllarda Starbucks misali her köşede bir Saray Muhallebecisinin açılacağı günler hiç de uzak değil.

Bu dönemde merak ettiğim bir diğer konu da; seçim rüşvetini alan ama yine de rakip partiye oy veren seçmen sayısının yüzdesi. Hani olmaz ama, bizim kapıyı “biz belediyeden geldik, size şunu getirdik” şeklinde biri çalarsa, ben hediyeye hayır demem. Ayy zaten biz sizden çok memnunuz, oyum tabiki size diye beyanatta bile bulunur ama sonra kafama göre oyumu veririm.

Beşiktaş Belediyesi için gönlüme %100 sinmese de İsmail Ünal’a oyumu vereceğim. Yani Beşiktaş pazarına servis sağladığı için; birde evinizden atmak istediğinzi eşyaları gelip sizden hemencecik aldıkları için kendilerinden memnun gibiyim, ama bu yollara arabalar park etmesin diye çubukları da yola o diktirdiyse kendisine pek kırgınım, bilmesini isterim.

1 yorum:

farawaysoclose dedi ki...

döner pilav artı konser karşılığı memleketin yüde 7'si oyunu sattı!! hatta bu "döner pilav üzerine konser" olayını gerçekleştirdiği batı illerinde (misal izmir) neredeyse yüzde 20'lik bir kitlenin oyunu almıştı Cem Uzan! eh kömür pirinç bulgurun karşılığı daha çok olur :P