4 Ocak 2009 Pazar

"unutma bugünü, bu tarihi"


TRT yeni kanalını açmışken, en eski kanalına ait iki kuple anım aklıma geldi, sizinle de paylaşayım çocukluğumun sancılarını anlayın istedim.


Bir kere sabah ve akşamları kanal açılıp kapanırken, istiklal marşı öncesinde askerlerin hop hop hop diye gelişinden acaip ürkerdim ben. Ürkmeme rağmen neden izliyordum derseniz, çocukluk işte derim ama niye askersiz söylenmezdi o istiklal marşı hala anlamam.


Diğeri olağan çocuk salaklıklarımdan biri; akşam saatleri kanalın yayın akışı gösterilirdi,


20.00 Haberler

21.00 Kara Şimşek

23.00 Gece Haberler ( son )


ve ben burdaki son'u o programın sonu olarak düşünürdüm. Haberlerin de ne olduğunu bilmeyecek kadar çocuk değilim, ve her akşam son yazan şeyin neden her akşam devam ettiğini sürekli sorgulardım.


Neyseki yaş biryerden sonra kemale eriyor, sorgulamıyorsunuz, bunlarda bir demet kahkaha olarak size hatıra kalıyor...


Ama yanlış anlaşılmasın, büyüdüm de zeka küpü mü oldum, ne yazık ki aynı saflığı hala biryerlerde ihtiva etmeye devam ediyorum.

5 yorum:

Fery... dedi ki...

Neyseki yaş biryerden sonra kamele eriyor...

Tuğba ya nolur ya nolur ya nolurrrrrrrr bir dikkat et yazım kurallarına ya :) bak ayrı yazılan -de, -da'yı geçtim artık yaş kamele eriyor ne demek ya :)

offf offff :))) ayrıca bir yer ayrı yazılır ve daha birçok şey :P

malumafatrus dedi ki...

ya bunları düşünmek yaratıcığıma sekte vuruyor, ondan hem düşünüp hem yazamıyorum:) birine yayınlamadan önce kontrole göndermem lazım, gönül rahatlığı ile bu yazıları okuyabilmeniz için.

Fery... dedi ki...

bi zahmet ya, nolur ya... sen ciddiye alıyor musun almıyor musun bilmiyorum ama ben cidden bir sonraki cümleye geçerken bir öncekindeki yazım yanlışında takılı kalıyorum. ben de normal değilim canım biliyorum :P

malumafatrus dedi ki...

bu şey gibi olmuş, sınavda bir önceki soruyu çözemezsin, diğer soruya geçersin ama aklının bir köşesinde diğer soru vardır...Birgün üşenmeyip, imla kurullarını en azından bu herşey, birşey, hiçbirşey ayrı mı bitişik mi yazılıyor onları okuyim sana da faydası dokunsun:)

Fery... dedi ki...

Sen ÖSS'de kaç türkçe yapmıştın :P