30 Ocak 2009 Cuma

"her şey elimden düş-müş gördüm"


Türk milletinin bende dahil olmak üzere fevkalade yalaka olduğunu dün tekrar idrak ettim.

Seni dünyaya temsil eden kişi, devlet adabını hiçe sayıp, sokakta elinden topu alındığında ağlamaya başlayan çocuk gibi davrandığında bile sorgulamaksızın kendisini karşılamaya havalanına koşan büyük bir kitle ile beraber yaşıyoruz farkında mısın diğer Türkiye? Bu durumda geceyarısı futbolcu karşılamaya koşan taraftar bile daha mantıklı geliyor bana.
Anlıyorum, sen ideal oy kitlesisin , kendince orda gösterilen sahnede çok doğru bir tavır bu, ee hamas’ı da destekliyorsun belki ama yine de söyle bana gecenin köründe o alanda olmak sana ne katıyor? Moral verilmesi gereken koca kasımpaşalı başbakan mı, yoksa krizin teğet geçtiği sen normal vatandaş mı? Evet gerekli yerlerde yalakalık evet ama yine de bişey yaparken getirisini hesaplamak da fayda görüyorum.

Aynı şey birde mahallelerin birer birer astığı; mahallemize gösterdiği katkılardan ötürü belediye başkanımıza teşekkür afişlerinde var. Yahu bu adamlar sen onu seç diye, maymun oluyorlar. Göreceksin yakında telefonuna msj bile atacaklar. Kadınlar gününde kırmızı güllerle sokakta dolaşacaklar, seni kömürle kandırmaya çalısacaklar. Yani aslında güçlü olan sensin ve sen bu adamı sana hizmet etsin, mahalleni güzelleştirsin diye seçiyorsun. Yani olağan faaliyetinden ötürü teşekkür etmek niye, teşekkür ettin bunu pankartlaştırmak niye???
Tabii burda da işgüzar muhtarların olduğu aşikar ama yinede pek fena haller bunlar ya...

Yani bu ezilenin sesi olma tavırlarını falan hala birileri yiyor ya asıl sanırım buna üzülmek lazım. Hani küçük çocuklar annesi ile sokağa çıkar ve annesinin bir lafından bir hareketinden ötürü yerin dibine geçmek ister ya, bu sahne karşısında bürokratlar da sanki öyle hissetmiştir diye düşünüyorum. Gerçi onlar için koca başbakanın ingilizceyi öğrenmemek için gösterdiği bu ısrar da ayrı bir gönül yarasıdır onlar için.

Sözlerime son verirken bu değerli cümleyi de yazmam lazım: Benim içinde bundan sonra Davos bitmiştir:) Daha da olsa gelmem.


Başbakanın danışmanlarına not: Öfke kontrol seminerlerinden özel birkaç seans yeterli olmaz biliyorum ama yinede şansınızı bir deneseniz:)


1 yorum:

Adsız dedi ki...
Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.