29 Ocak 2009 Perşembe

"hayat kolay değil, ağlarım ağlarım"


İnsan bazı konulara ihtiyacım yok diye hiç merak salmıyor ama ne zaman ki ihtiyaç oluşuyor çok fena saçmalıyor sayın okur.

Misal biz pek hamarat ev arkadaşım ile beraber yemek siparişi hadisesinde pek uzman değiliz. Yani evimizde 7/24 sıcak yemek olduğundan değil tabii bu. Hayatımda www.yemeksepeti.com ‘dan sipariş vermişliğimiz de yok mesela. İyi bir şey değil tabii bu, bir gün gerekince aval aval bakabiliyorsunuz.

Dün misal, little ceasers’dan sipariş vermeye meyil ettik. Normalde bu işlemi telefonla yapıyoruz ama online sipariş’e kampanya yapıp da telefona kampanya yapmadıklarından bu sefer bu yola girdik. Üye olduk, kesin unutacağımzı kullanıcı adı ve şifremizi oluşturduk ve siparişimizi de brkaç uğraş sonucunda verdik. Ve siparişi sonlandırmak istediğimizde ne oldu?? Bizim normalde tel. İle sipariş verdiğimi Teşvikiye şubesinin değil, Mecidiyeköy’den online sipariş verebileceğimizi öğrendik.

Kan şekeri düşerken, cehaletimizi yüzümüze sıcak bir rüzgar eşliğinde çarparken, vazgeçip telefon ettik ki, aynı kampanyayı +4 YTl ile de sahip olabileceğimizi böylelikle öğrendik. Bu kadar çileye en güzel deva olarak da sufle siparişlerimizi unutmadık. Ve sürekli olarak burayı tercih etsek de kampanya olmaksızın LC’ın pek pahalı olduğunu idrak edip, Ankara’da LC şubesi olan arkadaşımızı arayıp şikeyetlerimizi sunduk.

Yemek sipariş süremizden daha kısa bir vakitte geldi, karnımızı doyurduk ama cehaletimizi doyuramadık. Blg'nin minik yeğenlerini görebilmesi için teknik ortamlara dalıp, webcam ile görüşme yapmanın yollarını sorguladık. Şimdi bunda aman Allahımlık bir hadise olmadığını biliyoruz. Ama işte Laptop daha önce formatlandığı için kamerayı tekrar tanıtamadık. Herkeşlere sorduk, derdimizi anlatamadık, misafirimiz ve cinsiyeti sebebiyle bu işleri bizden daha basit şekilde çözeceğine inandığımız chn da konuya çözüm üretemedi. Kullanım kılavuzuna kadar gittik, sürücüyü yükleyemedik, hata verdi işletim sistemi izin vermiyor dedi ve bizde vazgeçtik.

Oysa ki ben “ayy ben aptal bir kızım, anlamam bu işlerden “ modelinde olmayı hiç ama hiç sevmem. Zaten yemek siparişinde cinsiyet ayrımı yapmayacağım, webcam konusu ise pürcahillik kabul. Ama nedense abim olsa hepsini hallederdi hali oluyor bende, o da neden bilemiyorum.

Satılarıma son verirkene, bilmemek değil öğrenmemek ayıp sözünü kendimle beraber herkeslere hatırlatıyorum ve iş alemine geri dönüyorum.

1 yorum:

farawaysoclose dedi ki...

bilgisayara birşey tanıtmak kavramı çile çektirici!