5 Aralık 2008 Cuma

"istasyon insanları"


Benim gözümde, Cem Yılmaz’ın komikliği psikopatlığının gölgesinde kalıyor. Yani kendisinin fevkalade gıcık olduğuna dair derin hissiyatlarım olduğundan mütevellit komikliği beni pek çekmiyor buna rağmen yine de arog’a giderim sanırsam. Gora’ya gidişimizi hatırlar, 23.00 seansında patlamış mısır ve zeytinyağlı sarma yememizi yadederim.

Bunun yanında sürekli bir Kurtlar Vadisi izleyici olmamama rağmen, Muro’nun filmini tatil filmi olarak görmeme rağmen acaip sempatik buluyorum bu adamı. Yani rolü zaten çok eğlenceli ama önemli olan adamın kendisi efendi ve tatlı, Cem Yılmaz’a kıyasla fazlasıyla da mütevazi tabii.

Şimdi ne gerek vardı bu kıyaslamaya diyeceksiniz. Ee bir haftadır iki filminde bombardımanına tutulmuşken bahsetmemek olmazdı. Ben bayramda abim arog’a gitsek mi demediği sürece iki filmi de bir süre izlemem, ama sonrasında en azından birini gidip görüp görüşlerimi çeşitlendiririm.

Şimdilik herkeslere iyi seyirler...

1 yorum:

Adsız dedi ki...

Benim aklıma bir kac diyalog geldi hemencecik yazayim.. Mersin’li olmasından ( en azından oralarda büyümesinden ötürü ayrı bir sempatim var kendisine)

Muro: “Arkadaşlar, bir sure yeraltında olacağız”
Che-to : “Başkanım, yeraltı derken”
Muro : “Levent metrosu çeto, jetonun var mı ? ”

Muro : Polis telsizini eline alır ve kaza geçiren polislerin yerini bildirmek üzere mandala basar “Metropol tilkisinden egemen güçlere”


Film fragmanından , eskiden çok kullandığı sıkk ( sığk gibi söylüyor hani ) lafını da seviyorum
Adam : sıkarım
Muro : SSıgkkk lan
Adam : Valla sıkarım
Muro : Wallla ssııggkk

Muro ‘yu öldürmeye gelen ekip alemdar polat ( tersten söylemesine de bitiyorum )’ın ekibi tarrafından vurulur, muro
Dışarı çıkıp vurulmuş çete elemanlarını görür, birine eğilir şöyle der :”devrimci vurmaya gelirsen olacağı bu”

Ama böyle tam bayramda amelelere yönelik çerez bir film yapmışlar , ruslu muslu ondan bence sen gitme o filme sevmezsin 
Ha ben gidecem o ayri 

Cem yılmaz’ın o kendini beğenmişliğine gıcığım, ve çok belli o komikliğin ardından ters , aksi bir adam var..
Tabi gülüyormuyuz gülüyoruz ..

Fuhrerschein