10 Aralık 2008 Çarşamba

"öyle çok severim ki korkarsın"


bende saç konusu bitmez...


İnsanlık için ufak tefek faaliyetler olsa dahi, benim için koca koca yazı konuları çıkabiliyor.


( Bu yazıyı okuyan herkesin beni tanıdığı varsayılmıştır)


Kendimde sevdiğim özelliklerin sayısı bir elin parmağını geçmez, bunlardan biri de saç rengimdir. Ama işte şartlar, koşullar bazı değişikliklere götürüyor sizi. Bende saçlarımdaki değerli aklar ( saçıma beyaz düşecek kadar yaşlı olmasam da, şans kader talih kısmet işte) yüzünden saç boyama olaylarına girdim. İlk zamanlar değerli kuaförcülere teslim ettim bu işi, yarı dip boyası ile konuyu hallettim...Sonra bandırmaya habire gidemeyince konuya kendim el attım. Hazır boya sektörüne merhaba dedim ve süper yeteneklerim sebebiyle de bu işi bilenlerden ( misal nry) destek aldım. Saçımın koyu rengi sebebiyle tona da pek önem vermedim önce kadife kestane seçtim. Rengimde güneşli günlerde belli olan kızıl tonları oluştu ama kimse de vayy saçlarını boyamışsın demedi, sonra en koyu saç en güzel saç damarım tuttu koyu kahveye geçtim, onla da boyadım yine kimseler vayy çok koyu olmuş demedi.


Taaaa ki...


Yoğun programı sebebiyle saçboyama destekçim nry.la ortak bir günde bulaşamayınca, cahil cesareti ile bu işe giriştim. Kutudan eldiven çıkmadı bununla da yılmadım, bir korku ile olaya girdim. Tüm korkularıma, yüzümü kara boyamalarıma rağmen hallettim diyerekten konuyu kapattım. Tabii tırnaklarımda seçim sonrası boya lekesini hatıra olarak bırakarak.( 3 hafta oldu hala geçmediler)


Sonuçta şaşırtıcı birşey yoktu, beklediğim gibi siyaha yakın bir renk oldu saçlarım ve benim buna itirazım da yoktu. Ama peki noldu ??? Bugüne kadar sadece saçımın rengi nasıl olmuş dediğim de saçımı boyadığımı farkeden herkes; " koyu olmuş saçının rengi, yüzünün hatlarını sertleştirmiş " şeklindeki satırları ile fikir birliğine vardı.


Kendi beğendiğim birşey olursa etrafın ne dediği hiç umrumda olmaz, şuanda tamamen böyle ama insanlar ısrarla bir öneri sunarken; ya ben aslında sevdim demek de komik, haaa haklısın sonra öyle yaparım demek de komik geldiğinden tuhaf bir ikilemdeyim sayın okur. Yani önerilere açık olmak lazım, mizacımızı sert yapan şey yaşımızı da büyük gösterdiğinden kötü birşey onun içinde denilenlere kulak vermek lazım bunda kesinlikle hem fikirim ama neden kendim boyadığımda bu olay bu kadar konu oldu, gerçekten elim uğursuz mudur nedir merak ediyorum.


Bundan sonraki saç boyamalarımda beni yalnız bırakmaması için syn nry hanfendiyi göreve davet ediyorum.


Hiç yorum yok: