8 Aralık 2008 Pazartesi

"unuttum boyunu posunu"


Abesle İştigal Haller;


Pek tarzım değil ama bayram sebebiyle bir fark yaratı psiko analiz yapasım var...Konumuzda fark yok ama direk popüler kültürden giriyorum.

Ebru Şallı & Demet Şener

İkisi de evli barklı çoluk cocuk sahibi insanlar... Bir dönem hangisi daha güzel diye sorgulardık, ben DŞK'ı bilgi EŞ'yı beğenirdi mesela. Sonra evli barklı zayıf anneler oldular, sağlık guruhu oldular, hep zayıf kaldılar falan filan.

Ve bu insanlar geçmişlerini değiştirmeyi de bence pek güzel başardılar. Yani evet hala arkalarından gizli dedikodular yapılıyordur ve ben bunu daha açık söyleceğimdir ama sonuçta baktığınızda DŞK karizmatik, sade ve kocasına aşık bir annedir. EŞ vejetaryen, pilates hocası falan filandır.

Yani DŞK'ın yaşından büyük, sadece, sürekli ceketli kombinasyonları ona ağır ve cool kadın imajı vermekte yardımcı olacaktır belki bu sayede eskiden herkesin sevgilisi oldu bu abla ya diyenlerin sayısı azalır.

EŞ de pilates ile herkesi bilinçlendirirken, sağlıklı beslenmeden bahsederken, oğlum yeşil biber yer gezer derken bundan önceki iki sevgilisinin ne kadar şişman olduğunu unutturmak istiyordur bize. Mükemmel aile tanımlamaları ile, daha öncesinde bir ailenin yıkımına sebep olduğunu unutturmayı başarıyordur...

Çocukvesafken IK hayranlığım çokamaçok derindi. Ama bu DŞK'ı subjektif eleştirmeme bu vakitte sebep olmaz, EŞ'yı eleştirmeme hiç mahal vermez. Bunun içindir ki, diğer tüm sağlıklı hayat manyakları gibi EŞ'ya da gıcığım, kendisine de çamur atıyorum.

Bende gün gelip aman da brokoli böyle faydalı dersem, bugün eleştirdiklerimi yarın doğrudur diye takdir edersem bu yazı silinecektir ama o zamana kadar fikriyatım bu, bayram bayram gereksiz oldu biliyorum ama fikriyatım bugün geldi, uçmadan analizimi yapayım istedim.
ps. Satırlarıma son verirken, en platonik aşkım ( her gecin böyle saçma dönemleri var kabul ediyorum) İbrahim Kutluay'ın da doğumgününü kutlarım:)

Hiç yorum yok: