4 Kasım 2008 Salı

"ruhumu ceker medcezir, geri vermezse i$ime gelir"


Dünyada bizim milli futbol takımımız kadar hassasiyeti yüksek başka bir spor takımı var mıdır bilemiyorum. Yani bu olaylar Akdeniz insanı olmak, hassas olmak falanla açıklanabilecek kadar basit şeyler değil sanırım.

Tayyip erdoğan başa gelince mi ( balık baştan kokar) böle oldu, yoksa tüm büyük adamlar baştanberi eleştiriye bu kadar tahammülsüzmüydüler onuda bilmiyorum.

Hayatımın hiçbir döneminde Fatih Terim’i sevmedim ama gün geçtikçe sevgisizlikten nefret boyutuna geçer oldum. Ve bu yüzden de milli takımın her başarısı sonunda, şimdi daha da patlayack, neler neler yumurtlayacak diye korkar oldum.

Ben kamp dönemini, oyuncuyu gerçek dünyadan kopartmak ve maça kanalize etmek diye bilirim ama bizim takım kamp döneminde o bana şöle dedi, bu bana bunu yazdı şeklinde, gazlamalar ile meşgul oluyor gibi bir düşünüyorum. Arkadaşım sanırsın milli takımda gençleştirme operasyonu var, herkes genç tıfıl ümit milli takım futbolcusu. Yani belli bir statüde uzun süredir futbol oynayan adamaların bir süre sonra derilerinin kalınlaşması gerekirken, bizde tam tersi oluyor. Peki tamam herkes Sergen olsun demiyoruz, ama bırakın millet de düşündüğünü istediği gibi aktarsın.


Balık baştan kokar hadisesi milli takımımızda da baş gösteriyor ve teknik direktörü bu kadar hırçın olan bir takım haliyle döner bıçağı ile rakibe, olmadı hakeme, hiç olmadı basına saldırmak gayesinde oluyor.

Tabii birde maç anlatıcıları ve yorum katıcıları var ki, bugüne kadar onların bir hakemi de tebrik ettiğine denk gelmedim. Hakem kötü değilse, karşı takım çok çirkeftir. Sizin deplasmanda oynasanız yapacağınız aynı şeyleri yaparlar ama olsun yinede kötüdür onlar.

Artık herkes Türklerin kötülüğünü istiyor, koca dünya bizim için komplolar üretiyor, herkes hakkımızı yiyor ama hep sonunda biz kötü oluyoruz halinden kurtulmanın vakti gelmedi mi acaba?

Ps. Merve Terim’in kazası sonrasında olan olaylar ayrı bir asabiyet yazı konusudur. Ama işte Türkiye adam olamayanları adam yapma, adam sanma ülkesine isyanım daha da arttığı vakit bunuda ele almak niyetimdir.


Üstat'da yayınlanma tarihi: 12 Eylül 2008


Güncel edit: Maaşa da zamn geldi, asabiyetim katbekat prim yaptı.

Hiç yorum yok: