24 Kasım 2008 Pazartesi

bomboş bir yarın, önü açık, ucu kaçık
Bugünlerde evlenmeyi düşünenler umarım"var mı yok musun'un dünkü bölümüne denk gelmişlerdir.


Gazete okumayanlar veya izlemeyenler için kısa bir ön bilgi; İlker adlı yarışmacı sahış kişisi; rüyasında görmesine, son 7 kutuya kadar 4 adet, son 4 kutuya 2 adet 500000 YTL taşımasına rağmen, Allahsız ve vicdansız Hamdi Bey'in 91.000 YTL'lik teklifini kabul etti.


Ve son dakikasına kadar da kutumda 500.000 var biliyorum, çok fazla inanıyorum falan filan demesine rağmen. Bunu gazetede okuyanlar konuyu anlayamaz ama tv.de bizatihi seyredenler " Bekar!a karı boşamak kolay" atasözünün ne kadar doğru olduğunu idrak etmişlerdir bence.


Bugüne kadar olan tüm programlarda olduğu gibi hatun tayfası, sözde eşine karışmayarak satır altı mesajlar ile derdini pek güzel anlattı ve bunu da kazanamazsak senin açgözlülüğünden hayalperestliğinden olacak be adam da dedi. Sonuçta orda anneniz, babanız olsa çocuk olmanın özgürlüğü ile bireysel davranabilirsiniz; ama işte bir hayatı paylaşıyorsanız, sizin kararlarınızdan ötürü başka birisi daha önceden sıkıntı çekmişse, kırk yılda bir fırsat önünüze gelmişken bunu da boş hayallere ( dolu olduğunu sonradan gördük ama ) harcayamıyorsunuz. Bir hayatı artı ve eksileri ile yaşamak tamda bu sanırım.


Söz konusu yarışmacının hayalkırıklığı her ihtimalde, hiç birşey kazanamaması durumunda eşinin yapacağı dırdırdan iyidir, bence bunun için olması gerekeni yaptığı için kendinle gurur duymalı ve o gün gelip de meşhur 500.000'i biri cesaret edip aldığında acı bir tebessümle geçmişi hatırlamalı.


İlgili yazıya en uygun ana fikir için pek!!! değerli Kurtlar Vadisi repliğine başvurucam; SONUNU DÜŞÜNEN KAHRAMAN OLAMAZ.1 yorum:

özkan dedi ki...

ulan 40 yılda bir gelir zaten böyle bir şans yarışma formatını tam bilmesem de
2 tane 500k ytl den en azından biri çıkana kadar devam etmesi gerekirmiş bu kadar mı tırsak olunur bea