6 Kasım 2008 Perşembe

"ben gelemem ama sen git biraz dolas"


Blogumun vizyon misyon stratejisini totalde; ben gördüm; okudum, yedim , duydum sizde bir bakın isterseniz'dir.


İşte bu sebeple bayanlar baylar, yine bir eski bir yeni keşfimi sizlere sunuyorum.


Biri daha öncede bahsettiğim kestaneci amcamız. Kestane aşkıma dair satırlar yazamam, ancak bir video koyabilirim o kestaneyi yerken ki mutluluğumıu anlatabilecek o derece manyağımdır yani. İstanbul'un her köşesindeki kestaneci ile de az çok muhabbetimdir falan filan. İNsanlar genelde benim gibi bir kestane manyağı olmadığından taksimdeki hormonlu ve pişmemiş kestanelerden alıp yoluna devam edebilir, ama gerçekten bu yola baş koymuşlara Nişantaşı'na yolları düşerse Eminönü- Nişantaşı dolmuşlarının kalktığı, City'sin arka sokağındaki kestaneci amcayı keşfetmelerini öneririm. Zaten amca acaip sempatik ama onu geçtim kestaneler de müthiş, pişirme olayı da kıvamında olunca evinizde kestane olsa da siz amcayı boş geçemiyorsunuz.. Tabii şunuda söylemek de fayda var, taksimdeki gibi 100 gr. ı 5.000 YTL verip kendinizi o kadar da enayi gibi hissetmiyorsunuz.


Bu eski durağımıza eklenen yeni adresimiz ise tam benim gibi anne yemeği sevdalılarına. Ben amelsiz bir insan olmam münasebetiyle sık aralıklarla canı kek yemek isteyen bir insanım. Kabataş'taki Elifli pastanesinin havuçlu kekine bayılırım ama birtürlü denk getirip orda yiyemem. Sağolsun birileri beni düşünmüş ve bu yavrucağızın yakınlarına kekçi açalım demiş ve hemen beşiktaş pazarının ( haliyle evlendirme dairesinin karşısı) oraya Cakehouse adı altında şirin mi şirin, sempatik mi sempatik bir kek dükkancısı açmış. Tabii onlar turta, cheesecake falan da yapıyorlar ama ben sonuç odaklı olduğumdan sadece kek hadisesine eğiliyorum. Geçen cumartesi pazar sevdamız sayesinde keşfettik ve keklerin anne keki olduğunu da bizatihi test ettik. Sizde beşiktaş yakınlarında oturuyorsanız birgün bir test edin derim ben. Zaten o yoldan geçerken dikkat çekecek kadar da tatlı bir dükkan. Benim annem yıllarca bu yola baş koymuşken neden böyle bir cafesi olmadı diye de hayıflanmanız mümkün tabii...


Şimdiden afiyet olsun, yedikleriniz bal kaymak tadında olsun pek saygıdeğer okur.

4 yorum:

özkan dedi ki...

sanırım burada sadece özkan olarak yazabileceğim.
öncelikle ben hala burayı yasaklı sanıyorum bu biirr
sonra da zaten bugün medeniyete- ve de tek dişinden çok dah fazlasını gördüğüm canavara- kavuşmuş durumdayım, gebze hallerindeydim bu da iki
son olarak da cumartesi pazarına değil ama cumartesi pazarının dibindeki-evimizin dibi oluyor- mekana gelip de haber etmeyenler olunca da o kadar da sızlamıyor insanın içi bu da 3 vesselam :)

malumafatrus dedi ki...

ama biz pazara gittik, kek bahane oldu... Zaten havalar erken kararıyor diye de, pazar da maraton koşusu yaptık. Ama sen gebzeye temelli, ben oralara yarı zamanlı taşınmadan gidelim görelim tabii kek.çi teyzeleri.

Nuray dedi ki...

karnım aç bu be ne böle fazla mesaide olan birisine sölencek şeyler mi bunlar

özkan dedi ki...

yine de temelli demeyelim benim taşınmama pls