23 Ekim 2008 Perşembe

"herşey yalan bu sahi"


Veeeee verdiğimiz vaatlerimizi yine tuttuk; uzun sürelerdir mahrum kaldığınız liste yapma işlevimize koyulduk. Amacımız yine topluma ve basın alemine hizmet.

Şimdi efendim eminim ki dert sadece benim derdim değil. Bunu public hala getiren sadece ben olabilirim o ayrı tabii. Popüler kültürü habireeeee takip eden benim gibi insanlar için bay getiren insanlarin sayısı hayli çoktur Hatta ben azıcık insafsiz olduğumdan olsa gerek tv.de gördüğüm ve tahammül sınırımı zorlayan insanlar için şu insan ölse üzülmem adlı bir başlık bile oluştumuşumdur ki yazımızın ilerleyen bölümlerinde bunlara da değinebiliriz.

Öncelikli hedefimiz içi ve dışı bir olmayan abi ve ablalar...Tanımdan ziyade örnek verirsem derdimi daha iyi anlatırım gibi geliyor bana...

Diyelim ki Eyşan Özhim;bu kadın yıllar boyunca network modelliğini yaparken hepimiz abii ne güzel kadın yaaa ,demedik mi acaba??? Ben siz demediyseniz bile diyen çokça insan biliyorum. Ama noldu network dönemi bitti ve bir anda giden takım elbiseler ile birlikte karizmada yerle bir oldu...Aslında mevcut karizma fotoğrafın sessiz çekilmesinden kaynaklanıyormuş biz onu gördük. Abla sonra attı kendini dergilere, programlara öööö dedik, güzelde değilmişki dedik, isminin üzerini sildik.

Sonra mesela çok eskilerde bozok güven’ün sevgilisi , türkiye güzeli olarak çağla şıkel vardı. Dişlerini yaptırmamış, öle saçma sapan bir bronzluğua sahip olmamış, esmer güzeli birşeydi. Sonrasini anlatmaya gerek varmı bilmem ama cennet mahallesi desem kafi bir açıklama olur sanırım.

Ve tabikii Perihan Mağden... Siz şimdi onun dan dan yazılarını yazarken heybetli bir hatun sanıyorsunuz dimi? Bırakın canlı olarak görmeyi, tv.de sesiniz duyduğunuz zaman bile nasıl yahu dememe şansınız yok.

Mesela Fazıl Say da kesinlikle bu kulvarın insani. Yani kendisini piyano çalarkende karizmatik bulmazdim o ayrı ama adam ne zaman ki türk medyası ile tanıştı o, piyano virtüezide bitti gitti, hande ataizinin yanına yakışmayan sevgilisi haline düştü. Sonra politik gündemin ortasinda dahi otursada bence medya yasağı konması gereken kişilerden biride kendisidir.

Ve açıkcası ben dünyada bu türde pek çok insan olduğunu düşünüyorum. Bizim belkide cool belkide içine kapanık dediğimiz ama konuşkan hale döndüğünde vay be bu muymuş dediğimiz birçok türev var...Onlardan değilim gibi geliyor bana en azından spaceim var, konuşmalarda yaptığım hataların birebir olmasa bile benzerini yansıtabiliyorum size... Zaten cool da bir mizacim yok, istediğimde fevkalade sempatik olabiliyorum ama bu şartlar altında, neden , niçin ve kim için sempatik olunur onun cevabını bilemiyorum.

Konu amaç ve sonuç çok birbirinden koptu. Siz sorgulamıyacağınızı zaten bilirsiniz ondan uyarmıyorum, sadece tavsiye niteliğinde eve gidin tv izliyin, film izliyin, pc oynayın ama bu karla haşır neşir olmayın uyarısında bulunuyorum ve yine küçüklerin gözlerinden büyüklerin ellerinden öpüyorum.

Ha ha hahaha ( en sevmediğim msj/ konuşma efekti )
Üstat'da yayınlanma tarihi: 7 Ocak 2008

Hiç yorum yok: