30 Ekim 2008 Perşembe

"ellerimde çicekler..."


Değerli ablalarım, abilerim;


Özellikle de sevgili hemcinslerim, bu yazı tamamen kişisel hissiyat ve görüş yazısıdır ama inanın bana faydası vardır.
Bu çicek böcek çikolata işleri sevgililik aleminde epey prim yapan, fazlasıy da para koparan hadiseler olmakla beraber benim kanımca doğru noktalarda olması gerekendir:)
Yani evlilik yıldönümü için bir erkeğin eşinin işyerine çiçek göndermesini bu gereklilik içinde görmem ama.En nihayetinde eve gittiğinde göreceğin kişi ise çiceği neden elden götürmüyoruz da kuryelerin eline teslim ediyoruz, işten eve taşıma derdi, çocuğa bahşiş verme derdi falan bence manasız süreçler olduğundan işyerine hayır eve evet diyorum.
14 Şubat'larda değerli abilerimiz "bu kızın sevgilisi var" ana başlığı altında işyerine çicek gönderiyor ama 14 Şubat'da çicek sahibesi olmak da kanımca çok banal... Yan masamdaki ile çiceklerimizin değerini kıyaslamak, hııhh benimki sönük kaldı işte diye sevgilinin başının etini yemek de günü daha da kabus bir hale getirebilir en nihayetinde.
Ama bunların hepsinden vahim olan bir hatunun bir erkeğe çicek göndermesi. Yani büyük bir amcasınızdır, terfi etmişsinizdir patron gibi birşey olmuşsunuzdur cinsiyet ayrımı gözetmeksizin çicek gönderilir ama böyle sevgiliye veyahut eşe çicekmiş, meyva sepeti imiş falan filanmış falan lütfen ama lütfen göndermeyin, gönderini de uyarın. Kadın erkek eşitliğine inanıyor olabilirsiniz, ama nasıl evdeki elektrik tamirini erkeğin yapması 1. tercih ise ( kendi başınıza halledebiliyorsanız ne ala) çiceğin gönderilme görevini de erkek üstlenmeli.
Bu demek değildir ki çicek almayın, karşınızdaki seviyorsa tabiki de alın ama bunu bence lokal pltaformda saklamak en şahanesi olabilir...
Bana sorsanız sevgilisine ellerinde çicek ile karşılamış ve upuzun yollarda yanyana yürüken de bu çiceği taşıyan erkek süpersonik erkekdir, gerçek mi yoksa bir ütopyamıdır burası da tartışmalıdır tabii:)

Hiç yorum yok: