22 Ekim 2008 Çarşamba

"elveda ile hoşçakal arası, bir yerdeyim her şey bomboş"

Fenerbahçem Mansur'un da dediği gibi eski günlerini aratmayan bir performans sergiledi dün gece. İki golü izledikten sonra maçı izlemeye devam etmem, " bir kal gelmesi" sebepliydi sanırım. Biz genelde acıların takımı olduğumuz için, kısa ömürlü başarılarımız sebebiyle ulen nasıl yenildik , o farkı da nasıl yedik diyemeyiz tabii.
Sezon başından beri bu sene bişey olmaz hissiyatımız gün geçtikçe gerçeğe dönüşüyor. Aziz başkan bugüne kadar gönderdiği adamların ahını aldığından da olabilir, eli kolu bağlı biçimde patlayacak yer arıyor ama arogenes'i gönderemiyor.
Zaten azıcık tarihe danışsalar, başarı denilen şeyin elde edildiği gibi kaybedilecek bişey olduğunu idrak ederler. Yani adam Avrupa Şampiyonu olduysa sonrasında bir düşüş, bir buda mı gelecekti başıma hali olur ki, bizde şimdik bu oluyor. Gs de bu oldu, BJK ben küçükken başarılıydı, Gordon vardı sonra tüpçü başkan geldi falan. Ama yani biz tam ulen gerçekten iyi oynayan süpersonik takımımız vara kendimizi inandıracakken rüyadan uyandık, 5'i de bir güsel yedik.
Şimdi deplasmanda yiyeceklerimizin hesabı ile, beşiktaşın rekorunu da kırarız korkusu ile bakıyoruz yolumuza, belki bu başarısızlık hayra alamettir de azizcim de istifa eder umudumuz, geleceğe- azıcık yüzümüz yere eğik olsa da- inançlı bir bakışımız var.
Bu sezon için kombine alan arkadaşlara "Bozuk para gibi harcadın aşkımı" adlı değerli eseri ithaf edip gözlerinizden öpüyorum.

2 yorum:

gultig dedi ki...

simdi oncelikle besiktasima yaptigin ithamlarin birincisi guzel, ikincisi kotuydu bunu belirteyim bastan :)
konuyla ilgili konusmam gerekirse eger, turkiyede isler boyle yuruyor ne yazik ki... once bir parmak bal calinir agzimiza belki gercekten belki sansla, sonra ayni husrana devam..
buradan bu sene kombine alan arkadaslarimiza sesleniyorum: aciktan 20 lira calisir kombinenize, gelin cagrima karsilik verin, biraz da olsa kurtarin paranizi :)

malumafatrus dedi ki...

gultigcim; bu senin yaptığın düşene birde ben vurayım halidir, ayıptır yahu:) Asıl merakım sen napacaksın bizim kombineyi, sizin gibi deniz manzarası da yok ki, gidip keyif süresin.