31 Ekim 2008 Cuma

"bende senden başka bir ben yok ki"


Teknolojiyi verimli kullanmak; aslan burcunun getirdiği iddialılık hallerimi göstermeyeceğim alanların başında gelir. Telefon, pc, fotoğraf makinasını eline alıp, iki dakikada herşeyini çözen biri olamadım hiç, bizim ailede bu gen abimde kalmış, ben daha çok yaa "abi baksana şuna bir" diyen kısım olmuşumdur. Araştırmacı öğrenmeye açık olmasam da, öğrendiğimi kullanmaya açığımdır.

Geçenlerde sağolsun fuhrerschein gmailinde kısa yolları açarsan şunlar şunlar için kısa yolları kullanabilirsin dedi. Tabii bunu bu kadar geç benimle paylaşması kendi ayıbı, ama ben hemen bir heyecan hopp hopp; c, r , tab enter falan yaparaktan olaya ısındım. Sonra şımarıklık yaptım, ama tabii benim dışımda herkesler biliyordu sanki bu kısa yolları, önemli değildi yinede, benim hayatımda yeni bir atraksiyon gelişmişti falandı filandı.

Tek sorun, beynin otomatikleşme halleri...
Şimdi outlookda alt s yapan bünye, nerde ne yazdığını düşünmeden gmailde de yapıyor alt s, bir halta yaramıyor tabii.

Yada gmailde hemencecik r yaparken, outlookda ctrl r yapmak epey kasıyor, onun içinde outlook icinde just r yapmayı tercih edıyor.

Yani bu yazı tamamen bir görmemişlik, ay ben kısayolları ogrendim ama iste adaptasyon sorunu yasıyorum sayın okur yazısıdır.

ama ben teknolojı fukarası bir insan oldugumdan da bu mazuer gorulmelidir, keyfinize bakılmalıdır.

opuyorumherkescıklerı...

hoppidi hopplar diliyorum...

cumalar bitmesinnn istiyorummmmm

Hiç yorum yok: